Opłatek, kolędy, prezenty - to było wyjątkowe spotkanie na Suchostrzygach

Wigilia na Suchostrzygach (fot. Tcz.pl)
Tczew - Opłatek, kolędy, prezenty - to było wyjątkowe spotkanie na Suchostrzygach

zobacz galerię zdjęć: 11
Wigilia dla osób starszych, samotnych, schorowanych i potrzebujących odbyła się wczoraj (18.12) w Osiedlowym Domu Kultury na Suchostrzygach - były prezenty, opłatek, kolędy. Spotkanie zorganizowała radna Gertruda Pierzynowska we współpracy z SDK.

Do Świąt coraz bliżej i okres spotkań opłatkowych trwa w najlepsze. Wczoraj na Suchostrzygach spotkały się osoby starsze, samotne, chore. Wszystkich odwiedził Mikołaj, który przyniósł specjalne prezenty, nie zabrakło też drobnego poczęstunku i wspólnego kolędowania.

- To doskonała okazja, by poczuć magię Świąt i złożyć sobie najlepsze życzenia. Czas dla tych, którzy czują się samotni, by poczuli radość przebywania we wspólnocie - mówi radna Gertruda Pierzynowska, organizatorka spotkania. - Dla wszystkich przygotowaliśmy prezenty - a dla pięciu losowo wybranych rodzin - tzw. "szlachetne paczki".
]
W wielkich kartonach znalazły się nie tylko słodkości, ale i zabawki, pościel, ubrania i inne potrzebne na co dzień drobiazgi:

- Dziękujemy za pomoc wszystkim darczyńcom, dzięki którym udało się przygotować to spotkanie. - mówiła Magdalena Tomaszewska, dyrektor SDK.


Jak wyjaśniała radna Pierzynowska w grudniu w przedświątecznych osiedlowych spotkaniach udział wzięło około 160 osób.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Niradhara_gość_gość

  19.12.2019, 13:18

  Cudownie

  Jak w temacie. Życzę zdrowia i spokoju. Organizatorzy godni szacunku. No i bez pana Stefana K., którego pamiętam jako nauczyciela techniki w Skłodowskiej. Buc. Rozsyła mailowo prośby o jakieś zbiórki pieniędzy. To jeszcze byłoby akceptowalne, tylko dlaczego trzeba o tym powiadomić tego jegomościa. Wiem.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx5 
 • Robin_gość

  19.12.2019, 20:14

  Panu Stefanowi zawsze pomogę mogę wiedzieć na co zbiera pieniądze bo chętnie wspomogę? Dzięki panu Stefanowi odkryłem swoje powołanie i mam teraz świetny zawód i naprawdę dobre pieniądze.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.