Dlaczego warto zainwestować w materace medyczne? O produktach ze statusem medycznym mówią eksperci z SleepMed

Materace (fot. mat. prasowe)
Tczew - Dlaczego warto zainwestować w materace medyczne? O produktach ze statusem medycznym mówią eksperci z SleepMed
Dobry materac powinien być nie tylko ozdobą łóżka, ale także narzędziem ortopedycznym, które przynosi ulgę w bólu pleców i aktywnie wspomaga regenerację kręgosłupa. O tym, dlaczego warto sięgnąć po materace medyczne rozmawiamy z ekspertami z SleepMed. Na rynku znajdziemy wiele materacy, których właściwości opisywane są jako ortopedyczne. Czym różnią się one od specjalistycznych modeli medycznych? 

Nie ma ścisłych regulacji co do tego, jakie materace można nazywać ortopedycznymi. Niejasność terminologii sprawia, że pojęcie "ortopedyczny" coraz częściej funkcjonuje jako chwyt marketingowy - producenci szybko zauważyli, że takie materace sprzedają się lepiej niż ich standardowe odpowiedniki. Brak wytycznych stworzył pole do nadużyć i spowodował wysyp materacy ortopedycznych, które - niestety - z prozdrowotnym sprzętem mogą nie mieć nic wspólnego. 

Decydując się na droższe rozwiązanie o statusie medycznym, stawiamy na jakość i działanie lecznicze, które zostało potwierdzone w restrykcyjnych testach. Materace  medyczne Sleepmed są mercedesem w swojej klasie - skomponowane w wysokogatunkowych materiałów, ergonomicznie wyprofilowane, higieniczne i o przebadanych właściwościach ortopedycznych, które spełniają wszystkie dyrektywy unijne.Materace medyczne, czyli jakie? Czego można się spodziewać po sprzęcie o statusie produktu medycznego?

Materace medyczne  są skomponowane z wysokojakościowych surowców, np. technologicznie zaawansowanych pianek termoelastycznych, które wcześniej były wykorzystywane w rakietach NASA. To właśnie te piany budują rozwiązania piankowe SleepMed Plus dedykowane dla wymagających konsumentów. 
Dobre gatunkowo materiały, cięte i profilowane zgodnie z zasadami ergonomii, są podstawą działania materacy medycznych SleepMed, które oprócz tego, że są niezwykle komfortowe, mają za zadanie redukować bóle pleców, mięśni i stawów. 7-strefowa pianka odkształca się jedynie w miejscu styku materaca z ciałem, dzięki czemu precyzyjnie dopasowuje się do esowatych krzywizn kręgosłupa. Ze względu na bardzo dużą ilość generowanych punktów nacisku, ciężar ciała rozkłada się równomiernie na powierzchni materaca, co amortyzuje napór na obręcz barkową i miednicową oraz umożliwia swobodną cyrkulację krwi. Tym samym ciało jest lepiej dotlenione, a proces regeneracji - zoptymalizowany.
Ergonomiczna konstrukcja materacy powoduje, że kręgosłup jest odpowiednio wsparty - nie zapada się ani nie wygina w niepożądany sposób. Utrzymanie sylwetki w naturalnej pozycji przez całą noc redukuje ryzyko pogłębiania się skoliozy, a także działa profilaktycznie, dbając o zdrową, prawidłową postawę każdego dnia.Materac medyczny to niewątpliwie rozwiązanie do zadań specjalnych. W czyjej sypialni sprawdzi się sprzęt tego typu?

Materace i akcesoria medyczne SleepMed, np. poduszki ergonomiczne , powstały z myślą o osobach, które na co dzień zmagają się z przewlekłym bólem i poważnymi schorzeniami natury ortopedycznej, zwłaszcza urazami układu ruchu. Z ich właściwości leczniczych skorzystają także osoby w procesie rehabilitacji i aktywni sportowcy, którzy potrzebują intensywnej regeneracji nadmiernie eksploatowanych mięśni i stawów.
Sprzęt o statusie medycznym jest najlepszą opcją dla osób obłożnie chorych, które spędzają większość dnia w pozycji leżącej. Rozwiązania tego typu minimalizują ryzyko powstawania odleżyn, a przy tym są wysoko higieniczne. Wysoką przewiewność w materacach SleepMed uzyskaliśmy za pomocą innowacyjnej technologii Airforce, która bazuje na systemie wielostrefowych nacięć w obrębie wkładu. Nie bez znaczenia w tej kwestii pozostają również pionierskie pokrowce z dzianiny Probiotex, które uwalniają probiotyki w trakcie snu.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej