W DPS w Pelplinie zapalił się sterownik pieca

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - W DPS w Pelplinie zapalił się sterownik pieca
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 30.03.2020 roku do 05.04.2020 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

03.04.2020r. Tczew ul. Przemysłowa - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca w stolarni oraz wyniesieniu zawartości pieca na zewnątrz. Podano jeden prąd wody za pomoc lancy do gaszenia kominów. Po ugaszeniu zdemontowano rurę, która była przedłużeniem przewodu kominowego oraz wyczyszczono przewód kominowy. Sprawiono drabinę nasadkową i sprawdzono poddasze stolarki przy pomocy kamery termowizyjnej. W zdarzeniu brały 3 zastępy z JRG Tczew.

04.05.2020r. Bałdowo - wypadek
Po dotarciu na miejsce zdarzenia, na poboczu drogi zastano 2 pojazdy osobowe po zderzeniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz zneutralizowano plamę oleju. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Gniszewo oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

05.04.2020r. Pelplin ul. Szpitalna 2 - pożar sterownika pieca gazowego w DPS Pelplin
Na miejscu zastano personel DPS, który przy pomocy gaśnicy proszkowej ugasił palący się sterownik pieca gazowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu przy pomocy detektora i kamery termowizyjnej pomieszczeń w budynku. W skutek zdarzenia żadna osoba nie została poszkodowana. W działaniach brały udział 3 zastępy z OSP Pelplin i 1 zastęp z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej