Powoli opada poziom Wisły - alarm wciąż obowiązuje

Poziom rzeki zaczyna się obniżać (fot. tcz.pl)
Tczew - Powoli opada poziom Wisły - alarm wciąż obowiązuje
W ciągu ostatniej doby poziom rzeki w Tczewie obniżył się o 6 cm. Służby wciąż monitorują Wisłę, bowiem cały czas utrzymany jest stan alarmu przeciwpowodziowego.

Stany wody w ujściowym odcinku Wisły układają się w strefie wody wysokich, przy przekroczonych stanach ostrzegawczych i alarmowych. W ciągu ostatniej doby (od godz. 7.00 dn. 23.01.2011) odnotowano spadek stanów wody ujściowym odcinku Wisły: w Tczewie o 6 cm, w Gdańskiej Głowie o 8 cm, w Przegalinie o 9 cm, w Świbnie i w Ujściu Wisły o 10 cm, a w Gdańsku Porcie Płn. o 12 cm.

Stan alarmowy przekroczony jest w Tczewie o 44 cm, Gdańskiej Głowie o 34 cm i w Przegalinie o 39 cm. Stan ostrzegawczy przekroczony jest w Świbnie o 37 cm. W ujściu Wisły i na Zatoce Gdańskiej poziomy wody układają się poniżej stanu ostrzegawczego.

W ciągu najbliższej doby w ujściowym odcinku Wisły prognozowany jest dalszy stopniowy spadek stanów wody przy przekroczeniu stanów alarmowych w Tczewie, Gdańskiej Głowie, Przegalinie i stanów ostrzegawczych w Świbnie. Przewidywana w ciągu najbliższej doby sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna na Zatoce Gdańskiej (napełnienie Bałtyku w dniu dzisiejszym - 515 cm, wiatr południowo-zachodni) nie spowoduje utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza.


Ostrzeżenie hydrologiczne

Zagrożenie: przekroczenie stanu alarmowego
Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 12.30 dnia 23.01.2011 do godz. 12.30 dnia 24.01.2011
Obszar: Ujściowy odcinek Wisły (pomorskie)
Przebieg: W ciągu najbliższej doby w ujściowym odcinku Wisły (poniżej Tczewa) stany wody nadal będą utrzymywać się w strefie stanów alarmowych w Gdańskiej Głowie i Przegalinie oraz powyżej stanu ostrzegawczego w Gdańsku Świbnie. Prognozowany stan wody w Przegalinie na 24.01.2011 wynosi 755 cm (+- 10cm ). Obecna i prognozowana w ciągu najbliższej doby sytuacja hydrologiczno meteorologiczna na Zatoce Gdańskiej nie powinna powodować utrudnień w odpływie wód z Wisły do morza.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Wariatka Lol_gość

  24.01.2011, 09:55

  ;)

  W końcu Wisła zaczęła opadać to już coś dla Tczewa i miejscowości, które znajdują się kolo Tczewa.... Laki na Terenie Lisewa powinny się już uwolnić od tej wody miejmy nadzieje, ze Wisła już teraz się nie podniesie;)

  Odpowiedz
  IP: 178.56.xx2.xx3 
 • aghhh_gość

  24.01.2011, 17:57

  aaa

  szkoda

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA