Pożyczka dla zadłużonych. Gdzie można szukać pożyczki?

Tczew - Pożyczka dla zadłużonych. Gdzie można szukać pożyczki?
Zadłużenie zwykle uniemożliwia zaciąganie dalszych pożyczek. Nazwisko osoby zadłużonej znajduje się w bazach KRD (Krajowy Rejestr Długów), BIK (Biuro Informacji Kredytowej), a także w różnych oddziałach biur informacji gospodarczej czy Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez sądy. Banki i wiele innych instytucji finansowych będzie więc świadome istniejących zobowiązań wnioskującego o kredyt i prawdopodobnie mu go odmówią. Czy to jednak oznacza, że osoba zadłużona nie ma szans na uzyskanie pożyczki? Nie do końca.

Pożyczki dla zadłużonych - jakie są możliwości?

Osoba zadłużona często poszukuje możliwości spłacenia swoich starych długów poprzez zaciągnięcie nowych. Jest to niebezpieczna metoda, która może nakręcić dalszą spiralę zadłużenia, jednak czasami wydaje się to być jedyną drogą. Zwykle w takiej sytuacji sięga się po pożyczki pozabankowe.

Pożyczkę pozabankową w wielu przypadkach można uzyskać bez udowadniania swoich zarobków czy też obecnego stanu zadłużenia i zdolności kredytowej. Wystarczy do tego dowód wydany w Polsce i ukończone 18 lat. Tzw. chwilówki są w pełni legalnym na terenie naszego kraju instrumentem finansowym, który jednak zwykle jest oprocentowany wyżej niż kredyty bankowe. Z tego powodu należy uważać przy ich zaciąganiu, nie wywiązanie się z umowy zawartej pomiędzy konsumentem (pożyczkobiorcą) a pożyczkodawcą w kwestii terminu spłaty na czas może skutkować pogorszeniem i tak już nieciekawej sytuacji dłużnika. Odsetki za nieterminową płatność pożyczki naliczane mogą być bowiem według innego przelicznika.


Gdzie osoby zadłużone mogą szukać pożyczki? Warto złożyć wniosek o pożyczkę w Eurocent. Firma ta udziela szybkich pożyczek dla osób nawet bardzo zadłużonych. https://eurocent.pl/pozyczki-dla-zadluzonych

Pożyczki pozabankowe - czy to bezpieczne?

Pożyczki pozabankowe, jak wspomniano, są w pełni legalne - regulowane są przez polskie prawo. Od kredytów bankowych odróżnia ich przede wszystkim to, że zaciągane są na krótki czas i na niedużą kwotę - do 15, maks. 20 tysięcy złotych. Czy są one bezpieczne? Podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki, także takiej zaciągniętej w banku, odpowiedź zależy przede wszystkim od samego pożyczkobiorcy. Jeśli taką pożyczkę spłacimy szybko, wówczas koszty jej zaciągnięcia będą znikome. Dlatego jeśli wydaje Ci się, że jesteś w stanie spokojnie wywiązać się z takiego zobowiązania, nie powinno Ci nic grozić. Chroni Cię też zawarta z pożyczkodawcą umowa.

Pożyczka dla zadłużonych - na co zwrócić uwagę w umowie?

Wnioskując o pożyczkę jako osoba zadłużona, warto upewnić się przede wszystkim, że pożyczkodawca przedstawia dokładne warunki spłaty na starcie - wiesz, na ile pożyczasz pieniądze, jaki jest całkowity koszt pożyczki, jaką kwotę dokładnie musisz spłacić i ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Sprawdź też koniecznie, czy dana firma pozabankowa figuruje w rejestrze instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jeśli nie - zrezygnuj z pożyczki.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  Sterfan_gość

  15.07.2021, 15:04

  Ludzie!!! Nie dajcie się naciągać!!! Wzięcie kolejnej pożyczki, tym bardziej pozabankowej, jest szalenie nieopłacalne i NA PEWNO spowoduje pogorszenie sytuacji zadłużonej osoby. Jedynym skutecznym sposobem na wyjście z niespłacalnych długów jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie słuchajcie tego reklamowego chłamu, pożyczka nie pomoże wyjść z długów, spowoduje tylko ich znaczne powiększenie.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • +3

  szczery_gość

  16.07.2021, 11:27

  podpisuję się obiema rękami pod Twoim komentarzem. Jak można mówić że kolejna pożyczka spowoduje rozwiązanie problemu zadłużenia. CHORE. Za takie coś powinno się KARAĆ

  Cytuj
  IP: 31.0.xx6.xx8 
 • +2

  Rafal_gość

  16.07.2021, 11:36

  Pożyczka

  Widzicie co ludzie (pozyczkodawca)są wstanie zrobić dla pieniędzy pociągnąć na dno tych którzy już mają problemy, i spowodować rodzinne dramaty. I tcz na to pozwala, zrobi wszystko dla pieniedzy, takze nie spodziewajcie się rzetelnych informacji na tym portalu bez misji.

  Odpowiedz
  IP: 92.40.xx0.xx3 
 • -2

  ja_gość_gość_gość

  16.07.2021, 17:07

  Jeżeli mam dług którego nie spłacałam w czasie pandemii bo np. byłam chora 2 miesiące a teraz wisi nade mną komornik to taka pożyczka na pewno pomoże tego uniknąć ,pod warunkiem ,że mamy stałą pracę i jest to nasz jedyny dług .

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.