Policyjne rozmowy o bezpieczeństwie podczas wakacji

Spotkania z najmłodszymi (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policyjne rozmowy o bezpieczeństwie podczas wakacji

zobacz galerię zdjęć: 3
W ramach kontynuowanych pomorskich działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa" policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tczewie. Mundurowi podczas spotkań rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz podsumowali wiedzę z wcześniejszych spotkań na temat bezpieczeństwa.

W miniony piątek (11 czerwca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie realizując działania profilaktyczne pn. "Uczę się bezpieczeństwa" spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tczewie. Tematem przewodnim policyjnej lekcji było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji.

- Funkcjonariusze w czasie spotkań tłumaczyli uczniom, gdzie można bezpiecznie się kąpać, a także co oznacza biały i czerwony kolor flagi na kąpieliskach strzeżonych. W pobliżu szkoły oraz w pobliżu miejsca zamieszkania uczniów znajduje się rzeka Wisła, dlatego mundurowi informowali młodych ludzi, że jest to miejsce niebezpieczne dla kąpieli. Częste zmiany nurtu, silny prąd, wiry i osuwiska stanowią potencjalne zagrożenie dla wypoczywających nad jej brzegami. Stróże prawa przekazali również uczniom, jakich zabaw należy unikać podczas wodnych kąpieli, tak aby szczęśliwie po wakacjach wrócić do szkoły. Prowadzący spotkania policjanci poruszyli również Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Takie spotkania policjantów z uczniami na pewno przyczynią się do wzrostu ich świadomości oraz bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  Ścierwo _gość

  14.06.2021, 15:59

  Gestapowska milicja chce uczyć hahaha już pokazaliście polityczne ścierwo kim jesteście dla Polaków won robić laskę kaczemu za 2500 miesięcznie tfu na kija aport psie

  Odpowiedz
  IP: 77.16.xx1.xx1 
 • porucznik zUBek_gość

  14.06.2021, 16:45

  Znowu debaty

  Dawno nie było -czyżby PISlicja była zajęta na Zoliborzu?

  Odpowiedz
  IP: 194.99.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.