64 tys. aktywowanych bonów turystycznych na Pomorzu. Najwięcej w Gdańsku

Wakacje, bon turystyczny
Tczew - 64 tys. aktywowanych bonów turystycznych na Pomorzu. Najwięcej w Gdańsku
Do tej pory mieszkańcy Pomorza aktywowali blisko 64 tys. bonów turystycznych o wartości ponad 55 mln zł bonów. To prawie ? z przygotowanych dla nich bonów. Najczęściej z tej formy wsparcia korzystali gdańszczanie, najrzadziej - mieszkańcy powiatu sztumskiego.

Najwięcej bonów na Pomorzu, ponad 14,4 tys., aktywowali mieszkańcy Gdańska. Ich wartość to ponad 12 mln zł. Kolejni są mieszkańcy Gdyni (blisko 6,9 tys. bonów o wartości ponad 5,6 mln zł) i powiatu wejherowskiego (ponad 6,7 tys. bonów o wartości prawie 6,2 mln zł). Pierwszą piątkę zamykają mieszkańcy powiatów: kartuskiego (ponad 4,8 tys. bonów o wartości blisko 4,8 mln zł) i starogardzkiego (prawie 3,8 tys. bonów o wartości ponad 3,5 mln zł). Dalej są powiaty: gdański (3,5 tys. bonów), tczewski (ponad 3,3 tys. bonów), Słupsk (ponad 2,8 tys. bonów) oraz powiaty pucki (prawie 2,3 tys. bonów), chojnicki (ponad 2,2 tys. bonów), kwidzyński (prawie 2,2 tys. bonów), malborski (ponad 1,6 tys. bonów), lęborski (ponad 1,6 tys. bonów), bytowski (blisko 1,6 tys. bonów) i kościerski (blisko 1,4 tys. bonów). Stawkę kończą mieszkańcy powiatów: słupskiego (blisko 1,3 tys. bonów), człuchowskiego (ponad 1 tys. bonów), nowodworskiego (blisko 800 bonów), Sopotu (ponad 700 bonów) i powiatu sztumskiego (blisko 700 bonów).

- Polski Bon Turystyczny jest przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500+". Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością "dodatkowy" bon o takiej samej wartości. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski, nie tylko w wakacje. Można go wykorzystać na weekendowy wyjazd czy zimowisko. Choć bonem można płacić do końca marca 2022 r., to nie znaczy, że do tego czasu trzeba skorzystać z noclegu czy imprezy. Można bowiem opłacić bonem rezerwacje na pobyt w późniejszym terminie. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.

Przy użyciu bonu można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Do tej pory jest ich blisko 17,5 tys. Listę podmiotów można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl lub www.polska.travel.

Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Można go aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego).

Płatności bonem są realizowane poprzez SMS. Żeby zapłacić za usługę trzeba pokazać numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć w każdej chwili, samodzielnie przez Internet, albo w każdej placówce ZUS.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • BY _gość

  28.09.2020, 10:45

  WAS OS..............ŁO

  PŁACĘ PODATKI I CO Z TEGO MAM ? .MAM DALEJ ZAPIER...................Ć ,A INNI BAWIĄ SIĘ ZA MOJE NIECH SIĘ WALI JAREK I CAŁA TA BANDA ROZDAWACZY ,

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA