Kociewiacy gościnnie u Kaszubów

Kociewiacy u Kaszubów (fot. TJ)
Tczew - Kociewiacy gościnnie u Kaszubów

zobacz galerię zdjęć: 3
Już po raz XXI odbył się w Chojnicach Zjazd Kaszubów. Podczas spotkania wszystkich miłośników tej grupy etnicznej z Pomorza, Polski i świata nie zabrakło również gości z Kociewia. Przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oddział Kociewski z Tczewa uczestniczyli w potkaniu regionalistów z województwa pomorskiego.

Lech Bądkowski promował wszystkie mniejszości i odłamy regionalizmu: Kaszubów, Żuławiaków, Borowiaków i Kociewiaków. Ta wspólnota zbratana i współpracująca ubogaca naszą ziemię i historię. Wspólne spotkanie, zabawy i rozmowy mieszkańców naszego regionu pozwolą nam lepiej się poznać i podejmować wspólne plany i działania w przyszłości - stwierdzili zgodnie uczestnicy spotkania. W zjedzie uczestniczyli z powiatu tczewskiego odziały kociewskie ZKP z Tczewa, Zblewa i Pelplina oraz powiatu gdańskiego z Pruszcza Gdańskiego, Kolbud i Przywidza.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  Zenobia Gruz_gość

  18.07.2019, 08:39

  A czemu nie w strojach regionalnych? Kaszubi ubrani ragionalnie a nasi pojechali w strojach na piknik.

  Odpowiedz
  IP: 186.225.xx3.xx4 
 • TR_gość

  19.07.2019, 09:55

  Bo to był piknik? :-)

  Cytuj
  IP: 83.27.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.