Wzmożone kontrole policyjne na czas Świąt Wielkiej Nocy

Mandat, drogówka, kontrola (fot. Pomorska Policja)
Tczew - Wzmożone kontrole policyjne na czas Świąt Wielkiej Nocy
Wraz z rozpoczynającym się wydłużonym weekendem, związanym z okresem wielkanocnym, zwiększa się ilość pojazdów na drogach. Już w piątek pomorscy policjanci rozpoczną wzmożone kontrole drogowe.

Między 15 a 18 kwietnia na pomorskich drogach pojawią się dodatkowe patrole ruchu drogowego. Mieszkańcy naszego województwa rozpoczną świąteczne wyjazdy. Nasze rejony odwiedzą także obywatele całego kraju. Bezpieczna podróż rozpoczyna się jeszcze przed jej rozpoczęciem.

- Przede wszystkim za kierownicę powinna wsiąść osoba wypoczęta i trzeźwa. Należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, płyny eksploatacyjne oraz właściwe zamocowanie urządzeń do przewozu dzieci. Wszelkie bagaże, w miarę możliwości, należy umieścić w bagażniku. Dobrze, kiedy są dodatkowo przymocowane i nie mogą się przemieszczać. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Podstawą bezpiecznej podróży jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz stosowanie się do innych przepisów ruchu drogowego. Niestety zbyt często dochodzi do potrąceń pieszych.


- Kierowcy nagminnie łamią przepisy, które mają zapewnić bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Wraz z ładną pogodą na drogach pojawili się użytkownicy rowerów oraz innych urządzeń, także z silnikami elektrycznymi. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na rejony przejść dla pieszych oraz miejsca w których najczęściej dochodzi do rażących wykroczeń, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Każdy zatrzymany do kontroli drogowej musi liczyć się z badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi sprawdzą także, czy najmłodsi towarzysze podróży są przewożeni zgodnie z obowiązującymi przepisami.W działaniach zostaną wykorzystane pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Dla piratów drogowych nie będzie taryfy ulgowej. W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED. Apelujemy o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  Lolek_gość

  15.04.2022, 11:39

  Poborcy w akcji

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA