Informacja Turystyczna otwiera swoje gościnne progi

Informacja turystyczna (fot. LOT Kociewie)
Tczew - Informacja Turystyczna otwiera swoje gościnne progi

zobacz galerię zdjęć: 3
Kolejne tczewskie, kociewskie instytucje kultury otwierają drzwi dla mieszkańców i turystów. Biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE działa już od kilku tygodni, ale dopiero od poniedziałku (8.06) będzie można odwiedzić Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie. Oczywiście przy zachowaniu obowiązujących zasad.

- Przez cały okres społecznej izolacji udzielaliśmy informacji zdalnie - za pomocą telefonu, maila czy komunikatorów internetowych. Oczywiście nie było tych porad wiele. Nadszedł czas na otwarcie informacji turystycznej. - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. - Musieliśmy spełnić kilka istotnych zaleceń bezpieczeństwa i już możemy zaprosić w nasze gościnne progi.

Zgodnie z zaleceniami Polskiej Organizacji Turystycznej i Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadzono kilka zasad, które umożliwią jak najsprawniejsze obsłużenie interesantów. Z krótkim regulaminem można się zapoznać przed wejściem do informacji. Obowiązkowa dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa to tylko niektóre z wprowadzonych zasad, które od dziś obowiązują w Kociewskim Ośrodku Informacji Turystycznej. Także wnętrze się zmieniło. Na półkach nie znajdziemy ulotek, a strefę klienta oddziela specjalna osłona. Informatorzy pracują w maseczkach i rękawiczkach. Niezmienna pozostaje oferta publikacji, którymi dysponuje Informacja Turystyczna. Przewodniki po miastach, niezbędnik turysty, mapy rowerowe, atrakcji czy trasy turystyczne. Nadal można otrzymać bezpłatnie wszystkie wydawnictwa.

- Dawniej turysta mógł wybierać na półkach publikacje, które go interesują. Obecnie musieliśmy to ograniczyć. Przewodniki czy mapy podaje pracownik. W pomieszczeniu, poza obsługą mogą przebywać maksymalnie 3 osoby. Prosimy również o zachowanie dwumetrowego dystansu. - dodaje Julita Dembek z LOT KOCIEWIE.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza do prowadzonego Kociewskiego Ośrodka Informacji Turystycznej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-16.30.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Anonim_gość

  08.06.2020, 13:02

  Pani Julita jak zwykle piękna.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx7 
 • -3

  majka_gość

  08.06.2020, 15:54

  Dlaczego Pisiory chca dac bony 500 zł tylko dla dzieci a co z opiekuni tych dzieci ? Powinni dac jeszcze na ojca i matkę bo za co mamy jechać . niech wezna bezdzietnym pedałom

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx9 
 • +9

  kika_gość_gość_gość

  08.06.2020, 16:35

  A co sobie myślisz,że LGBT będzie utrzymywać twoje bachory za robotę się weż.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.