"Wymówki typu - brak miejsc - uważam za nieakceptowalne". Na sesji wrócił temat braku umowy ze szpitalem

Patrol policji (fot. tcz.pl)
Tczew - "Wymówki typu - brak miejsc - uważam za nieakceptowalne". Na sesji wrócił temat braku umowy ze szpitalem
Na kwietniowej sesji Rady Powiatu powrócił temat braku umowy między Komendą Powiatową Policji w Tczewie a Szpitalami Tczewskimi w zakresie badania zatrzymanych. "Wymówki typu - brak miejsc - uważam za nieakceptowalne" - mówił radny Adam Kucharek.

Zamiast do Tczewa - do Starogardu Gd. - musi jeździć patrol policji z osobami nietrzeźwymi, bądź zatrzymanymi w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, by zgodnie z procedurami - obejrzał je lekarz. Mundurowym nie udało się osiągnąć porozumienia w tym zakresie z lekarzami ze Szpitali Tczewskich. O sprawie pisaliśmy tutaj - Zatrzymanych będą wozić do lekarza w Starogardzie. Policji nie udało się porozumieć ze Szpitalami Tczewskimi. . Temat powrócił na kwietniowej sesji Rady Powiatu, kiedy przedstawiono odpowiedź na zapytanie radnego Adama Kucharka:

- Powodem zaprzestania dalszej współpracy świadczenia usług na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Tczewie jest brak możliwości lokalowych i kadrowych. Związane jest to ze skokowo zwiększającą się liczbą pacjentów w Izbie Przyjęć oraz w Nocnej i Świątecznej Opiece Medycznej. Pacjenci, którzy oczekują pomocy od Szpitali Tczewskich S.A. nie są wyłącznie pacjentami Spółki, a również z okolicznych powiatów, co w związku z powyższym każdego dnia generuje kolejki. Kontrakt opiewałby na kwotę ok. 20-30 tys. zł. rocznie, a osobą decyzyjną po stronie Spółki był Prezes Zarządu w porozumieniu z Dyrektorem Medycznym Mirosławem Trochą. - wyjaśniono w odpowiedzi przygotowanej przez prezesa Szpitali Tczewskich, Macieja Bielińskiego.

Odpowiedź najwyraźniej nie do końca usatysfakcjonowała Adama Kucharka:

- Każda kwota dla zadłużonego szpitala powinna być ważna. A wymówki typu - brak miejsc - uważam za nieakceptowalne. - mówił radny.

Starosty tczewski, Mirosław Augustyn podkreślał, że po rozmowach z władzami szpitala i środowiskiem lekarskim wie, że inna decyzja nie mogła zapaść.

- Nie możemy stracić kontaktów na opiekę nocną i świąteczną. Szpital działa w interesie mieszkańców powiatu - taka decyzja musiała nastąpić.

Policja podpisała porozumienie z Medicalem - w godzinach pracy przychodni badania będą się odbywały w Tczewie - ale po godzinie 18.00 - w godzinach nocnych - policjanci będą jeździli do Starogardu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • gosc_gość_gość_gość_gość

  22.05.2019, 09:02

  i bardzo dobrze precz z tą patologią śmierdzącą.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx8 
 • +3

  Krzysztof_gość

  22.05.2019, 17:41

  Fajnie to brzmi, ale nie chciałbym abyś był zmuszony czekać na interwencję Policji godzinę lub dwie , bo musieli z patologią jechać 25 km i też czekać w kolejkach. Niestety już dochodzi do takich sytuacji, na szczęście jeszcze nie było potrzeby ratować czyjegoś zagrożonego życia. Niestety to szczęście może kiedyś kogoś opuścić. Obyś nie był to TY.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx7 
  -1

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  22.05.2019, 21:26

  UJAWNIAMY !!!

  Od 4 lat izraelskie Ministerstwo ds. Równości Społecznej pracuje z polskim rządem nad restytucją mienia żydowskiego! Wizyta delegacji rządu Izraela w Polsce to kolejny etap rozmów! Nie pozwól na grabież Polski ! 26 Maja głosuj na KONFEDERACJĘ! PiS w Tczewie przekształcił Szpital Publiczny w Spółkę SA i prowadzi rekonstrukcje mostu nad Wisłą - a jak to wygląda każdy to widzi prócz zwolenników i działaczy PiS ! KONFEDERACJA !!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx6.xx4 
 • reijo_gość

  22.05.2019, 12:33

  A dokąd jeździ z nietrzeźwymi na badania Straż Miejska, która realizuje jeszcze więcej interwencji związanych z osobami pod wpływem?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • +8

  pl_gość

  22.05.2019, 13:28

  Ten Szpital to nic nie może, z zawałem na kardiologię do Starogardu, ze złamaniem na ortopedię do Starogardu, z ugryzieniem na zakaźny do Gdańska, z chorobami wewnętrznymi do UCK, z bólami głowy do Wojewódzkiego. Po cholerę nam taki badziew, trzeba było porządny Szpital na nowo wybudować na wojskowych terenach a nie remontować wrak za olbrzymie pieniądze. Na nowy Szpital prędzej finansowanie by się znalazło, a tak tylko Jessiki się rodzą z programu Jessica :)

  Odpowiedz
  IP: 31.61.xx5.xx2 
 • +5

  gość_gość

  22.05.2019, 14:04

  do pl

  Prawda, co to za Szpital jak tylko coś poważnego to wywożą, moja stara sąsiadka Ś. mówiła, że to rakarnia tylko trupki trzymają a nie leczą ..... jaka coś to Gdańsk albo Starogard. Rozważano budowę w Tczewie Szpitala który jest w Kościerzynie, ale wtedy ówczesny poseł z Tczewa nie dopilnował sprawy....

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • trakin_gość_gość_gość

  22.05.2019, 20:52

  z

  to PAN KULAS

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • +1

  Pacjent_gość

  22.05.2019, 14:48

  rakarnia

  SZPITAL! KOŃ by się uśmiał.Te same gęby od 30 lat.Oddziały: geriatria i chirurgia,co wyrostka bez komplikacji nie potrafi zoperować.Lekarze,których nikt inny nie chce zatrudnić.Jak chcesz się pozbyć kogoś z rodziny-oddaj do tczewskiego szpitala,po co eutanazja.Tyle w temacie

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx6.xx7 
 • +3

  Leo_gość_gość_gość

  22.05.2019, 15:27

  W tym przupadku czas gra na korzyść zatrzymanego ;) , lecz co do szpitala tczewskiego mam pytanie po co on wogóle jest masz jakiś uraz kierują do Gdańska to nie normalne

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx7 
 • jon_gość

  23.05.2019, 08:07

  Straż Miejska nie wozi wcale nietrzeźwych tylko przekazuje na policję .Nie mają podpisanej umowy z żadną placówką.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.