Pożar strawił cały ich dobytek - jedni pomagają, inni kradną...

Pożar w Brodach (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Pożar strawił cały ich dobytek - jedni pomagają, inni kradną...
W niedzielę, 12 maja, doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Brodach Pomorskich. Ogień w bardzo szybkim tempie objął cały budynek. Dach nad głową straciło starsze małżeństwo. Potrzebna była natychmiastowa pomoc. Część z Państwa jak zawsze stanęła na wysokości zadania i od razu zaoferowała się z pomocą. Niestety pojawili się też szabrownicy...

Jeszcze kilka dni temu urzędnicy z Gniewa apelowali o pomoc dla pogorzelców z Brodów Pomorskich. W pierwszym etapie prac porządkowych najbardziej potrzebny był kontener na zgliszcza. Dziś już wiemy, że gminna spółka Inwest-Kom zaoferowała swoją pomoc. Firma nieodpłatnie pomoże poszkodowanym w uprzątnięciu terenu i wypożyczeniu kontenera.

Również gniewska Ochotnicza Straż Pożarna już zadeklarowała pomoc przy odbudowie budynku. Jednostka bezpłatnie użyczy pogorzelcom podnośnik, konieczny przy pracach renowacyjnych obiektu.


W trakcie odbudowy obiektu na pewno będą potrzebne materiały budowlane (np. blacha na dach, drewno, okna, drzwi...). Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać potrzebującym takie wsparcie zachęcamy do kontaktu z poszkodowanymi w sprawie ustalenia szczegółów, tel. 609 266 213.

Obecnie prowadzona jest internatowa zbiórka na rzecz pogorzelców: <link> . Niedługo również udostępnione zostanie specjalne konto bankowe, na które będzie można przekazywać środki).

Niestety, nie wszyscy rozumieją tragedię jaka spotkała pogorzelców. Wśród zgliszczy zaczęli się pojawiać ludzie, którzy zapomnieli, że to nie ich własność. Uczulamy Państwa, abyście widząc szabrowników powiadamiali odpowiednie służby.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  ubezp_gość

  22.05.2019, 09:13

  ubezpieczenie

  Ja rozumiem że to tragedia dla tej rodziny, tak samo jak i tragedią są zalane domy po powodzi ale czy na prawdę taki problem jest ubezpieczyć dom? Ubezpieczenie kosztuje koło 20zł miesięcznie i nie ma wtedy problemu!!!

  Odpowiedz
  IP: 194.116.xx0.xx0 
 • +3

  Graj_gość

  22.05.2019, 10:07

  Panie premierze Cimoszewicz, a Pan dalej swoje!

  Cytuj
  IP: 165.225.xx2.xx1 

  Cookstown_gość

  22.05.2019, 16:45

  Za 20 zl na miesiac to kolego mozesz ubezpieczyc co najwyzej rower a nie dom.

  Cytuj
  IP: 205.201.xx5.xx4 
  +1

  Dred24_gość_gość

  22.05.2019, 22:33

  20 zł

  Mieliśmy z żoną ubezpieczony dom. Kwota na rok- 300zł. Jednak kiedy w kuchni spadły wszystkie wiszące szafki ubezpieczyciel stwierdził, że odszkodowanie nie należy się. Postanowiliśmy wiecej domu nie ubezpieczać. Wolę tepieniądze odłożyć na konto.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.