Najnowsze dane dotyczące koronawirusa

Koronawirus (fot. tcz.pl)
Tczew - Najnowsze dane dotyczące koronawirusa
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dotyczące zakażeń koronawirusem - w piątek (15.01) mamy w kraju 7795 nowych zakażeń, 740 na Pomorzu i 31 w powiecie tczewskim.

W całym kraju w ciągu ostatniej doby zmarło 386 osób (298 miały choroby współistniejące), zaś na Pomorzu 17 zakażonych osób (wszystkie miały choroby współistniejące). W powiecie tczewskim w ciągu ostatniej doby zanotowano cztery zgony związane z koronawirusem (wszystkie osoby miały choroby współistniejące).

Pełną treść raportu można znaleźć tutaj.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +5

  On_gość_gość_gość_gość_gość_go_gość

  15.01.2021, 17:40

  Bawi mnie kiedy z służby zdrowia robi się bohaterów!!!!! Tacy z nich bohaterowie, że boją się przyjmować w gabinecie, (no chyba że prywatnie). Musicie zrozumieć, że teraz jest ich czas i nie śpieszy im się do powrotu do normalności, teraz to jest ich Eldorado, nikt ich nie katroluje, ceny za prywatne wizyty podnieśli, chorzy w szpitalach leżą pozostawieni sami sobie często przez wiele godzin w odchodach, no bo kto to zobaczy, przecież odwiedzin nie ma!. Szpitale oszczędzają na zabiegach i drogich badaniach, a błędy lekarskie podpinane są pod COVID19. Żyć nie umierać!!!! A wy ich nazywajcie bohaterami!!!! Ci tak zwani bohaterowie do spółki z władzą biorą udział w eksterminacji ludzi chorych i słabych, a najgorsze że robią to w świetle prawa!!!!! Czekam na minusy!!!! Od ciemnogrodu!!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.