Ostatni dzwonek na wniosek o "300 plus"

Pieniądze, monety
Tczew - Ostatni dzwonek na wniosek o "300 plus"
Do tej pory środki na wyprawką szkolną w ramach programu "Dobry start" otrzymało ponad 282,2 tys. dzieci z naszego województwa. Łączna kwota wsparcia przekroczyła 84,6 mln zł. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku, powinny się pośpieszyć. Mają na to czas do końca listopada.

Od tego roku wypłatę i obsługę świadczenia w ramach programu "Dobry start" przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmieniły się również zasady wnioskowania o wsparcie i sposób jego wypłaty. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia bądź przez bankowość elektroniczną. Pieniądze są wypłacane jedynie na rachunek bankowy. Pomorskie oddziały ZUS przekazały już ponad 282 tys. świadczeń na ponad 84,6 mln. zł. Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie.

- Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20 lub 24 roku życia (jeśli posiada orzeczenie o niepełnosprawności). Jego celem jest zakup niezbędnych materiałów do nauki. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o środki na wyprawkę szkolną mają czas do 30 listopada. Aby to zrobić niezbędny jest dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły do której uczęszcza. W razie potrzeby pracownicy ZUS pomogą w wypełnieniu wniosku.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Gejger_gość_gość

  25.11.2021, 06:39

  Ja już wziołem na wódeczkie było na wekend ale jeszcze jak można to chętnie bym przytulił

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx1 
 • +2

  qq_gość

  25.11.2021, 09:54

  weźcie jeszcze 200 500 1000. A po nowym roku podniosą wszystko od podatków po cene za masło zeby było na kolejne rozdawnictwo patola

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +2

  To ja_gość

  25.11.2021, 15:23

  Zlikwidować te wszystkie plusy 500 plus i inne a mamuśki wypindrzone do roboty zagonić . Kiedyś nie było 500 plus i jakoś dało się utrzymać dziecko . A teraz to takie rozleniwione madki , krowy ,tylko pazury, tatuaże, tipsy, irokezy, solara, ciuchy, cienkie szlugi, browary i dragi. To za 500 plus. A ty debilu zaiwaniaj dla nich po 8 godzin , żeby mamuśki mogły se strzelić browca, skoczyć na solarium, zapalić jointa i wskoczyć do wyra dalej kopulować , żeby dostać następne plusy od państwa.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA