Afera plakatowa. Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko prezydentowi

Sąd (fot. Tcz.pl)
Tczew - Afera plakatowa. Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko prezydentowi
Kolejny raz wraca sprawa tzw. afery ulotkowo-plakatowej i przekazania materiału z miejskiego monitoringu na potrzeby procesowe. Chociaż wcześniej zapadła decyzja o umorzeniu śledztwa, to całość została zaskarżona przez radnego Zbigniewa Urbana. Następnie przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień prezydentowi Tczewa, Mirosławowi Pobłockiemu, a później uzupełniono zarzuty o kwestię ochrony danych osobowych. Teraz śledczy z Malborka zdecydowali się przekazać akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego w Tczewie.

Prezydenta nikt nie poinformował...

22 marca br. Prokuratura Rejonowa w Malborku przesłała do Sądu Rejonowego w Tczewie akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tczewa, co oznacza, że włodarz stanie przed sądem. Co ciekawe, Mirosław Pobłocki miał o akcie oskarżenia dowiedzieć się z mediów - miał nie zostać o niczym poinformowany - o sprawie jako pierwsze informowały dwa lokalne tygodniki.

Aktualizacja, godz. 11.15:


Na czwartkowej sesji Rady Miasta prezydent Mirosław Pobłocki - zaprezentował swoje stanowisko w tej sprawie.

- Ze skierowania sprawy do sądu się cieszę, bo będę miał możliwość wykazania swojej niewinności, zwłaszcza, że w prokuraturze nie miałem takiej możliwości. Zakazano mi nawet wypowiedzi na ten temat - co wykorzystał Zbigniew Urban, komentując na bieżąco postępowanie. Opinie niezależnych prawników i specjalistów od ochrony danych osobowych mówią wyraźnie, że jestem niewinny, a moje działania polegające na wykorzystaniu nagrania, służyły jedynie jedynie do ścigania stwierdzonego na monitoringu przypadku łamania prawa. Do tego przecież monitoring służy. Do wszystkich mediów - wyrażam zgodę na publikację moich danych i wizerunku. Jest to jedyny komentarz z mojej strony. - mówił.


Z kolei radny Zbigniew Urban odpowiadał mu, że nie jest stroną w tej sprawie - podkreślał, że to sprawa między prokuratorem a włodarzem Tczewa - i prosił o nieprzywoływanie swojego nazwiska w tym kontekście.

Aktualizacja, godzina 12.10:

O komentarz poprosiliśmy Prokuraturę Okręgową w Gdańsku:

- Praca śledczych z Prokuratury Rejonowej w Malborku zakończyła się skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Tczewie. Prezydentowi Tczewa jest zarzucany czyn z artykułu 231 Kodeksu Karnego w zbiegu z artykułem 51 ustęp 1 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Oskarżonemu grożą maksymalnie 3 lata więzienia - mówi prokurator Mariusz Duszyński.


Oświadczenie Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego aktualizacja, godz. 15.30Jak to się zaczęło? Sprawa to pokłosie afery ulotkowo-plakatowej, która ciągnie się już od dłuższego czasu i sporu na linii prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki - radny Zbigniew Urban. Całość jest skomplikowana i wielowątkowa - i trafiła do kilku sądów. Obie strony sporu spotykają się zarówno w sprawach karnych i cywilnych. Ta część dotyczy przekazania materiału z miejskich kamer na potrzeby jednej ze spraw. Nie było przestępstwa - takie były pierwotne ustalenia śledczych i mundurowych z Malborka ws. przekazania materiału z miejskiego monitoringu na potrzeby procesowe ws. akcji ulotkowo-plakatowej. O zbadanie, czy prezydent Tczewa i komendant Straży Miejskiej nie przekroczyli swoich uprawnień, wnioskował radny Zbigniew Urban, który sprawę zgłosił do miejscowej prokuratury. Potem prezydentowi Tczewa przedstawiono jednak zarzuty.

To był kolejny etap sprawy dotyczącej zarzutów radnego Zbigniewa Urbana, którego m. in. prezesi miejskich spółek, uznali za inspiratora tzw. akcji ulotkowo-plakatowej . Sprawą dotyczącą ew. naruszeń dóbr osobistych prezesów zajmuje się sąd, a opozycyjnemu radnemu nie spodobał się dołączony do wniosku obraz z miejskiego monitoringu, na którym widać prawdopodobnie, kto rozkleja plakaty. Rajca chciał, by śledczy zbadali, czy przekazując na ten cel materiał, nie złamano prawa. W 2016 roku na sesji - zarówno lutowej, jak i marcowej - Zbigniew Urban nie zdradził, kogo uchwyciły miejskie kamery na kwestionowanym przez niego nagraniu. Prosił natomiast o odczytywanie złożonej przez siebie interpelacji - w której zastanawiał się, czy mieszkańcy Tczewa są poddawani inwigilacji. Radny sprawę zgłosił też do miejscowej prokuratury, by ta wyjaśniła, czy prezydent i komendant nie przekroczyli swoich uprawnień. By zachować obiektywizm, całą sytuację wyjaśniała Prokuratura Rejonowa w Malborku. Całość prowadzona była pod kątem art. 231 KK p. 1 - czyli przekroczenia uprawnień. Śledczy sprawę umorzyli, nie dopatrując się przestępstwa. Okazało się jednak, że to nie koniec sprawy, bo opozycyjny rajca złożył zażalenie na umorzenie postępowania, a sąd je uwzględnił, zaznaczając, że decyzja o umorzeniu była przedwczesna. Sąd uznał, że należy uzupełnić materiał dowodowy. Na początku października ub. roku pojawiły się końcowe ustalenia śledczych.


- Zostały wykonane czynności i przedstawione zarzuty z artykułu 231 § 1 k.k., za co grozi do 3 lat więzienia - (chodzi o zabezpieczenie na prywatne potrzeby i przekazanie osobie nieuprawnionej zapisu monitoringu - przyp. red). Prezydent Tczewa nie skorzystał z prawa odmowy zeznań i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Nie przyznaje się do winy. Nie zastosowano środków zapobiegawczych i prezydent Tczewa może pełnić swoją funkcję tak jak dotąd. Na razie nie wiadomo, kiedy sprawa trafi do sądu - prezydent złożył obszerne wyjaśniania - będą one teraz analizowane. - mówiła w październiku tego roku prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


Prezydent Mirosław Pobłocki (wyraził zgodę na publikowanie swojego wizerunku) nie komentuje sprawy związanej z udostępnieniem monitoringu miejskiego.

- W moim przekonaniu, wszelkie podjęte przeze mnie czynności były zgodne z prawem. Dopóki trwa postępowanie, nie będę komentował jego przebiegu. - mówił w październiku.


W ostatnich dniach 2017 roku śledczy uzupełnili zarzut postawiony prezydentowi Tczewa. Jak informowało Radio Tczew , chodzi o kwestię ochrony danych osobowych, których prezydent jest administratorem. Jak mówi ustawa o ochronie danych osobowych:

Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Jak podkreśliła w rozmowie z tczewską rozgłośnią rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, nie zmienia się najwyższy możliwy wymiar kary - mogą to być nawet trzy lata więzienia, które w świetle przepisów grożą właśnie za przekroczenie uprawnień.Przypomnijmy, że na jednej z sesji w odpowiedzi na zarzuty radnego prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w specjalnej interpelacji wyjaśniał, że straż miejska nie inwigiluje obywateli, a nagrania nie są przekazywane osobom nieuprawnionym. Włodarze nie widzą też podstaw do zwolnienia komendanta Andrzeja Jachimowskiego. Dodawał, że nikt nie zagląda do okien obywateli, a priorytetem w działaniu operatorów jest bezpieczeństwo tczewian. Prezydent przypomniał również, że sam radny Urban w 2007 roku wnioskował, by dla bezpieczeństwa obraz z kamer był emitowany w lokalnej telewizji TETKA.Jak się zaczęła cała sprawa?

Przypomnijmy, że cała sprawa to pokłosie akcji plakatowej, która miała miejsce na terenie Tczewa wiosną 2015 roku. Wtedy ktoś zorganizował akcję ulotkowo-plakatową, dotyczącą zarobków prezesów tczewskich spółek. Na plakatach pojawił się prześmiewczo przedstawiony wizerunek prezydenta Mirosława Pobłockiego w czapce Mikołaja - i prezesów Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - Marcjusza Fornalika, Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych - Mariana Cegielskiego i Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Kazimierza Homy - z dopiskiem "Władza się wyżywi...". W publikacji nie podano natomiast zarobków prezesa podległego starostwu szpitala, choć z zestawień wynika, że to ówczesny szef lecznicy - Janusz Boniecki - przodował w rankingu zarobków w samorządowych spółkach. Sam autor akcji podpisał się jako "specjalista od public relation i sekretariatu". Osoby, które pojawiły się wtedy na plakatach podkreślały, że wynagrodzenia prezesów nie są tajne i każdy może je znaleźć w BIPie, ale sam sposób przedstawienia tych informacji oceniły jako złośliwy. (Więcej o akcji tutaj - Ile zarabia się w spółkach samorządowych? Rekordzista ponad 283 tys. zł )

Z. Urban: "Nie potwierdzam, ale też nie zaprzeczam, że jestem pomysłodawcą tego happeningu" (tczew.naszemiasto.pl, 2015-06-11)

Przegrany kontrkandydat Pobłockiego w ostatnich wyborach - opozycyjny radny Zbigniew Urban - pytany wtedy przez dziennikarza Dziennika Bałtyckiego, czy to on stoi za akcją, odpowiadał - "Nie potwierdzam, ale też nie zaprzeczam, że jestem pomysłodawcą tego happeningu". Później trafiło do niego przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych oraz usunięcia skutków naruszeń. Kancelaria tłumaczyła, że cała sprawa ma związek z podjęciem przez radnego, "wspólnie z innymi osobami" działań naruszających dobra osobiste Mirosława Pobłockiego w postaci "publicznego rozpowszechniania obraźliwych treści i nierzetelnych oraz tendencyjnych informacji o jego osobie". Chodzi nie tylko o ulotki, plakaty, a także o internetowe wpisy.

Dodajmy, że włodarz z Tczewa nie jest jedynym samorządowcem z Pomorza, który usłyszał ostatnio zarzuty. W związku z wątpliwościami co do danych zawartych w oświadczeniach majątkowych, zarzuty usłyszeli ostatnio prezydent Gdańska oraz wójt gminy Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (72)
dodaj komentarz

 • +37

  b_gość

  29.03.2018, 08:21

  Jedyny sposób żeby odsunąc prezydenta od pewnej wygranej w nadchodzących wyborach. Znaleźć jakieś gówno, może ludzie łykną i nie zagłosują na niego. Potem i tak zostanie uniewinniony bo to jakaś farsa.

  Odpowiedz
  IP: 192.42.xx6.xx6 
 • +21

  kik_gość

  29.03.2018, 08:26

  No i gdzie tu jest sprawiedliwość

  100% racji! A na nagraniu z monitoringu brat Zbigniewa Urbana, Tomasz jak rozkleja plakaty z mikołajem w towarzystwie swojego syna i syna kolegi. proszę nie usuwać tego komantarza, a na prokuraturę tez nie ma co iść bo sam Tomasz U. pokazywał ludziom te nagranie - stąd wiadomo

  Cytuj
  IP: 93.115.xx5.xx5 
  -5

  kolo_gość

  29.03.2018, 09:20

  fakty, a nie mity i opowiadania

  Prezydent mówił swoim inaczej... wyszło zupełnie inaczej, czy jest wiarygodny?? Akt oskarżenia przesłany przez prokuratora do sądu przeciwko prezydentowi miasta TO JEST POWAŻNA SPRAWA i nie zdarza się często. Wszystkie przydu...... prezydenta nie zmienią tych faktów w komentarzach.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
  -2

  mieszkaniec _gość

  29.03.2018, 09:56

  Bardzo dobrze jak sam nie ma wstydu i nie potrafi odejść z honorem to niech go zamkną wtedy pozbędziemy się szkodnika miasta .Karma wraca może w końcu zapłaci za szkody które wyrządził mieszkańcom złom meteora ,ul Gdańska ,wiadukt na Wp i wiele innych spraw takiego szkodnika już dawno nie było .Nie jestem za Urbanem bo to kolejny oszołom w tym mieście ale dobrze robi że pokazuje co ta elyta robi w tym mieście .Rumcajs już zaczyna kampanie tyle ile już naobiecywał to szok baseny ,autobusy elektryczne lodowisko nagle znajdą się pieniądze na kolejny etap Gdańskiej przecież to ewidentna kiełbasa wyborcza ,teraz coś robi ,a przez tyle lat niszczył to miasto,truł ludzi spalinami ze złomu meteora .Wyborcy pamiętają i rozliczą.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx7 
  -5

  do Jola Pobłocka_gość

  29.03.2018, 11:05

  śmiech na sali

  może tcz poda aktualną wypowiedź prokuratury z dzisiaj a nie z października?

  Cytuj
  IP: 94.254.xx7.xx7 
  -1

  do_ZU_gość

  29.03.2018, 16:05

  Widać, że żarty się skończyły

  http://www.youtube.com/watch?v=pf6Ub5dnCOc

  Cytuj
  IP: 51.15.xx5.xx2 
  -3

  Pan prezydent......_gość

  29.03.2018, 19:05

  niech się oświadczy żonie

  Słowa i oświadczenia prezydenta nie mają żadnego znaczenia. Niezależni prawnicy to pewnie ci którym zapłacił za opinię. Skoro prokurator przesłał do sądu akt oskarżenia przeciwko prezydentowi miasta a nie jest to przecież zwykły Kowalski to znaczy że jest ostro. To SĄD ZDECYDUJE o jego winie lub nie a oświadczyć to się może żonie.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx6 
  -3

  LOOK_gość

  29.03.2018, 22:48

  obraził pan wielu ludzi

  powinien pan zobaczyć cały wywiad a nie tylko połowę i wtedy nie nazwałby pan go wywiadem kuriozum. masz pan cieniutkich doradców z ubiegłej epoki. tak się nie robi polityki. no chyba że w czeczefie. tnij.tcz.pl/?u=21d158

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx7 
  -1

  ucza_gość

  30.03.2018, 07:28

  Inwigilacja

  Tytuł afera plakatowa wprowadza w błąd. Problem jest z udostępnieniem zdjęć z monitoringu. Jutro ciebie nagrają i ktoś sobie zażąda udostępnienia zdjęć i po prostu je dostanie do własnych celów. To jest bardzo niebezpieczna inwigilacja.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx1.xx8 
  -1

  do ucza_gość

  30.03.2018, 08:25

  zgadzam się bo masz całkowitą rację

  NIE CHODZI O TĄ SPRAWĘ, ale o ogólny przypadek gdzieś w Polsce: tak myślę że o to właśnie chodzi, że ktoś może wykorzystać nagrania z monitoringu żeby cię szantażować albo żeby załatwić swoich przeciwników lub konkurentów. Na przykład mówię weź mi nagraj z kim spotyka się NOWAK. On tu mieszka, tam pracuje, tu chodzi na piwo, a tam robi biznesy a jeszcze gdzie indziej spotyka się na kawie z laskami. Przecież masz 60 kamer, więc zgraj mi obraz z tych miejsc i daj to, a ja już będę wiedział co z tym zrobić. Albo nagrywają cię taką kamerą przez odsłonięte okno w e własnym domu a ty chodzisz na gaciach, albo bez. Czy ktokolwiek może takie nagrania dostać?

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +5

  przeper_gość

  29.03.2018, 08:23

  Zobaczymy, poczekamy

  No to dzisiaj 201 ręka prawa boli...

  Odpowiedz
  IP: 37.220.xx5.xx2 
 • -1

  Ola_gość_gość_gość

  01.04.2018, 14:06

  Urban na prezesa PiS !

  Urban to odpowiedni człowiek na następcę prezesa PiS !!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx2.xx7 
 • +21

  sb_gość

  29.03.2018, 08:33

  Z postawieniem zarzutów Prezydentowi się nie zgadzam ale zgadzam się z tym, że tego KOMENDATA STRAŻY MIEJSKIEJ POWINNI WYWALIĆ JUŻ DAWNO!!!

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx0 
 • -53

  ŁUPASZKO_gość_gość

  29.03.2018, 08:33

  "a'la long"

  Z zarzutami prokuratorskimi nadal pełni funkcje prezydenta ?!? Takie cudy tylko nad Wisłą :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx5 
 • -9

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  29.03.2018, 08:38

  "a'la long"

  A zapomniałem prezydent nie czuję się winny ,więc może bez przeszkód pełnić tak ważną i prestiżową funkcję - KABARET !!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx5 
  +67

  edi_gość_gość

  29.03.2018, 08:46

  łupaszko ty prostaku,nie skazano jeszcze tego pana więc jest nie winny a jeśli jest nie winny to może sprawować urząd prezydenta miasta Tczewa

  Cytuj
  IP: 178.36.xx4.xx4 
  -13

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  29.03.2018, 09:08

  "a'la long"

  Edi Ty ulążku ,prezydent powinien być jak żona Cezara !!!! Aktów oskarżenia nie wystawia się inblanko do czasu wydania wyroku powinien być odsunięty od funkcji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx5 
  +6

  do edi_gość

  29.03.2018, 09:18

  co ty porywasz się na tłumaczenie takich zawiłości pustakowi o inteligencji sztachety, szkoda czasu

  Cytuj
  IP: 83.23.xx9.xx4 
 • +12

  paweł_gość

  29.03.2018, 08:37

  Trzymaj się prezydencie!

  Tczewianie nie dadzą się omotać takim bzdurą. Damy radę i wygramy kolejny raz! Prawda zwycięży, a bracia przeminą!

  Odpowiedz
  IP: 173.254.xx6.xx6 
 • -16

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  29.03.2018, 08:42

  "a'la long"

  Przyd**asy już w natarciu ,ale jest Was garstka -Polskie społeczeństwo zaczyna myśleć !!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx5 
  +7

  do łupaszko hue hue_gość

  29.03.2018, 09:21

  dziecino, jak to twoje społeczeństwo jest z tobie podobnymi prostej konstrukcji suwerenami, to pokazuje wczorajszy sondaż, NAM SIĘ NALEŻY -uzupełnię WYSTARCZY NIE KRAŚĆ pisowskie koryciarze

  Cytuj
  IP: 83.23.xx9.xx4 
  -4

  do pawła _gość

  30.03.2018, 09:55

  Tak dobrze piszesz trzymaj się prezydencie będzie ci to potrzebne jak towarzysze z celi dowiedzą się z kim siedzą że to prezydent szkodnik to mu tam przeorają oczko cacowe będzie mu potrzebne szczęście

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • +10

  rajmu_gość

  29.03.2018, 08:45

  O dwóch braciach....

  Chowają pewnego radnego: - Niech ktoś powie dobre słowo o zmarłym! - zachęca ksiądz. Wszyscy milczą. - No niech ktoś powie coś dobrego! Cisza. - Ktoś musi coś powiedzieć! Zgłasza się jeden z żałobników: - radny miał brata. On był jeszcze gorszy.

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx6 
 • -3

  LOOK_gość

  29.03.2018, 22:53

  znowu dno dna

  wiesz jakie zdanie ma brat prezydenta o prezydencie? nie trzeba do tego pogrzebu.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx7 
 • -3

  edi_gość_gość

  29.03.2018, 08:48

  Polskie społeczeństwo na pewno myśli ale tobie brak rozumu

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx4.xx4 
 • -12

  WYSTĘPUJĄ:_gość

  29.03.2018, 09:04

  Prokurator, Sąd, Prezydent

  PROKURATOR przesłał do SĄDU akt oskarżenia przeciwko PREZYDENTOWI miasta Mirosławowi P..... w tej sprawie nie ma radnego. Jest za to prezydent, który wykorzystał swoje stanowisko do osiągnięcia prywatnych korzyści. Mam nadzieję, że zostanie skazany, bo wszyscy są równi wobec prawa.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx8 
 • +8

  ... _gość

  29.03.2018, 09:23

  z Mirosławem P. mi nie po drodze, ale chciałbym sie dowiedziec jakież to korzyści z tego miał, ciekawi mnie to bardzo

  Cytuj
  IP: 83.23.xx9.xx4 
  -5

  H_gość

  29.03.2018, 10:08

  G

  Pewnie wyjdzie jakie

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx9 
 • -5

  obywatel _gość

  29.03.2018, 09:21

  Szwagier czuwa?

  Artykuł to szczyt dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx1 
 • -22

  gość_gość

  29.03.2018, 09:30

  Nie będzie trzeciej kadencji, ale przynajmniej nie będzie arogancji władzy, kumoterstwa i kolesiostwa oraz otaczanie niektórych parasolem ochronnym.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • -2

  kik_gość

  29.03.2018, 16:07

  http://www.youtube.com/watch?v=pf6Ub5dnCOc

  Cytuj
  IP: 51.15.xx5.xx2 
 • +13

  TŁ_gość

  29.03.2018, 09:35

  Zarzut na poziomie jazdy bez biletu

  Jaka zawiść, radość że się komuś noga powinęła. A on nie ukradł, nie zabił. Co to w ogóle za kaliber zarzutów? Ludzie, on udostępnił nagranie z monitoringu, a Wy chcecie go równać z ziemią. Nie jestem jego entuzjastą, ale reagujmy proporcjonalnie. Jeżeli nawet, to dostanie grzywnę max 10000zl i dalej będzie prezydentem i będzie mógł kandydować.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx2 
 • +2

  czas_gość_gość_gość

  29.03.2018, 09:49

  Wybory

  Ja tam i tak nie zagłosuję na Pobłockiego chociażby i za te autobusy złomowce zatruwające powietrze miasta.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx2 
 • +4

  Dziki _gość_gość

  29.03.2018, 10:08

  Autobusy

  No to jest jedna konkretna rzecz która mnie wdiablił niemiłosiernie... ten Meteor to powinni wykopać na zbity pysk

  Cytuj
  IP: 188.146.xx7.xx4 
  +18

  czyżykowiak II_gość

  29.03.2018, 10:13

  A ja jednak oddam swój głos na p.Pobłockiego.Ponieważ każdy inny kandydat sprawi że nic w Naszym Mieście nie odbędzie się bez udziału kościoła i księży.Teraz już jest przegięcie!!!A pomyśleć jak kler z władzą zawładną Naszym Tczewem???!!!

  Cytuj
  IP: 79.187.xx2.xx9 
  +4

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  30.03.2018, 18:54

  Mądry Polak ?!

  Pomorze na przedstawicieli pis nie zagłosuje !!!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xxx.xx6 
 • +12

  czyżykowiak_gość

  29.03.2018, 09:58

  Może się mylę, ale ...

  ... z treści chociażby lokalnych portali, wynika, że radny A. Urban bardzo chętnie i dużo donosów zgłasza do prokuratury. Chyba, że się mylę, ale co rusz czytam, że to taka sprawa została zgłoszona do prokuratury, to inna, to jakaś sprawa w sądzie, nawet sam radny zazwyczaj tego nie ukrywa. Ciekawe co o tym myśleć?

  Odpowiedz
  IP: 157.25.xx0.xx6 
 • -1

  Dziki _gość_gość

  29.03.2018, 10:04

  Wnioski do prokuratury

  Albo pan radny U. Ma rację ale walczy z wiatrakami i nie ma siły przebicia albo już to jest jakaś paranoja z jego strony. Sam też jestem już tak zakręcony że nie wiem co o nich wszystkich myśleć

  Cytuj
  IP: 188.146.xx7.xx4 
  -5

  olo_gość_gość

  29.03.2018, 10:10

  Klamiesz

  To PREZYDENT donosi na radnego

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx9 

  PRAWDA_gość

  29.03.2018, 10:31

  to władza pozywa i oskarża

  Prezydent, prezesi i spółki pozywają i oskarżają* MASZ TU: Fornalik - prezes ZWiK, wytoczył pozew i prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi. Marian Cegielski - były już prezes ZUOS wytoczył pozew i prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi oraz spółka ZUOS doniosła do prokuratury na radnego Urbana, że napad na zakład. Prezydent Pobłocki wytoczył pozew i prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi, spółka Transpolonia też prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi, Dariusz Cegielski syn Mariana też prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi. NATOMIAST prokurator przekazał akt oskarżenia do sądu przeciwko prezydentowi no i prokurator prowadzi śledztwo w sprawie sprzedaży działek bez przetargu. Tyle w temacie. A swoje informacje pewnie czerpiesz z tcz.pl i dlatego takie brednie piszesz.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx7.xx7 
 • -10

  san marino_gość_gość_gość_gość_gość

  29.03.2018, 09:59

  afera

  PRZEPRASZAM ADLA KOGO BYL ROBIONY SONDAZ AHA DLA TVN NO TO DZIEKUJE TYLE WTEMACIE POMATOLSKIE SCIERWO NIGDY NIEWROCI DOWLADZY

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx6 
 • -5

  ..._gość

  29.03.2018, 15:51

  złe wieści misiaczku, tendencja jest nawet w rządowym CBOS, który robi dla tvpis, pora odprasować pasiak, i wyprac kalesony, Sztum i Wronki czekaja

  Cytuj
  IP: 83.23.xx9.xx4 
 • -2

  Dziki _gość_gość

  29.03.2018, 10:01

  Afera

  Zaczyna być to już nudne i wyjątkowo śmieszne - umorzenie postępowania raz kolejny taki będzie Final.. prezydent będzie dalej prezydentem a ludzie będą wieszać na słupach co chcą.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx4 
 • +6

  Franz_gość

  29.03.2018, 11:10

  Bidny 201

  ZU przebiera krótkimi nóżkami, bo bidak ma nadzieję. Nadzieja matką głupich... Sosnowski już to pojął i poszedł w biznesy. Sprawa nadmuchana jak preparowany ryż. Wyrok? Nie będzie wyroku, będzie oddalenie lub umorzenie. Panie Pobłocki, trzymaj się! Nie widzę żadnego przestępstwa

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -7

  Ucho_gość

  29.03.2018, 15:25

  Portal prezydenta czy co?

  Lepiej mieć krótkie nóżki niż wielki bebs jak słoń

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx1 
  +6

  KR_gość

  30.03.2018, 00:00

  201?

  Krótkie nóżki, łysinka, wredna gęba i skrzeczący głos żaby. Plus rumieńce apoplektyka i fizis lekomana.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -1

  Sant_gość

  29.03.2018, 11:12

  Akt oskarżenia wpłynął i to sie liczy !!! fakty są istotne a nie kto co i kiedy zrobił!!! Ludzie obudźcie sie!!! PREZYDENT Przekroczył uprawnienia!!! Koniec tej władzy jest bliski!!! WYBORCY juz niedługo rozlicza!!!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx7.xx2 
 • Do administratora_gość

  29.03.2018, 11:33

  www.pobłocki.tcz.pl

  Po plusach i minusach w komentarzach wnioskuję że portal powinien zmienić nazwę na tą co podałem w temacie

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx6.xx9 
 • -6

  sonv_gość

  29.03.2018, 13:08

  LIPNE LAJKI !

  i nikt nie wierzy w te sztuczne lajki i pisane zapewne przez jedną osobę komentarze w obronie rumcajsa. Wystarczy porozmawiać z ludzmi i okazuje się, że prawie wszyscy negatywnie go oceniają.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx9 
  -2

  Sant_gość

  29.03.2018, 17:04

  Pobłocki & poblocka

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx6 
 • -1

  gwajer_gość

  29.03.2018, 12:27

  Jeśli tczewski sąd zajmie się sprawą, to z pewnością rumcajsowi czapka z głowy nie spadnie.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • +6

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  30.03.2018, 07:05

  Mieszane uczucia !!

  Może Z.U . przybliży społeczeństwu swoje inicjatywy w okresie afer w szpitalach tczewskich !A wiedział o nieprawidłowościach !!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xxx.xx6 
 • +1

  SpadająceMydełko_gość

  29.03.2018, 13:03

  PIOSENKA DLA RUMCAJSA !

  http://www.youtube.com/watch?v=AwB-bklKjZM

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +12

  abc_gość

  29.03.2018, 14:33

  Dlaczego nikt nie pomyśli ile spraw sądowych ma ZU? Przecież ten człowiek walczy nie na argumenty tylko na ilość spraw sądowych. Dla mnie to zwykły pieniacz. Zyskuje poparcie innych pieniaczy, którzy, obojętnie w jakiej sprawie, tęsknią, by dowalić władzy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xxx 
 • -7

  do abc_gość

  29.03.2018, 15:27

  Urban wszystko wygrywa

  Prezydent, prezesi i spółki pozywają i oskarżają* MASZ TU: Fornalik - prezes ZWiK, wytoczył pozew i prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi. Marian Cegielski - były już prezes ZUOS wytoczył pozew i prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi oraz spółka ZUOS doniosła do prokuratury na radnego Urbana, że napad na zakład. Prezydent Pobłocki wytoczył pozew i prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi, spółka Transpolonia też prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi, Dariusz Cegielski syn Mariana też prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Urbanowi. NATOMIAST prokurator przekazał akt oskarżenia do sądu przeciwko prezydentowi no i prokurator prowadzi śledztwo w sprawie sprzedaży działek bez przetargu. Tyle w temacie. A swoje informacje pewnie czerpiesz z tcz.pl i dlatego takie brednie piszesz.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +1

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  29.03.2018, 14:59

  "a'la long"

  Rumcajs i jego miast prywatne i jego konik mural tym razem 3D -cena 50 tyś. Tak się robi politykę :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx5 
 • -11

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  29.03.2018, 15:12

  "a'la long"

  Urban na Prezydenta :)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx5 
  +2

  ..._gość

  29.03.2018, 15:54

  no cóż, wiosna, u schizofreników nastepuje wzmożenie, idź do lekarza, warto zadbać o zdrowie, zwłaszcza psychiczne "wyklęty pisatielu"

  Cytuj
  IP: 83.23.xx9.xx4 
  +3

  tak_gość

  29.03.2018, 19:35

  Tak Urban na prezydenta Pelplina!!!!

  Cytuj
  IP: 83.20.xx5.xx2 
 • +6

  kik_gość

  29.03.2018, 18:34

  Nie wierzę, ze sąd miejscowy będzie obiektywny, dobrze by było wystąpić o przeniesienie sprawy do innego sądu

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +2

  g_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  29.03.2018, 20:21

  No i pisowsko bolszewicka propaganda nabiera rozpędu,z braku sukcesów ,spadających sondaży ,nieudolnej polityki trzeba zrobić nagonkę na ludzi którzy inaczej myślą niż PIS,a nuż ciemny lud to kupi,ja nie.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • -4

  ._gość

  29.03.2018, 20:29

  pytanie

  "złe wieści misiaczku, tendencja jest nawet w rządowym CBOS, który robi dla tvpis, pora odprasować pasiak, i wyprac kalesony, Sztum i Wronki czekaja"

  kto bedzie oskarżycielem posilkowym

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx7.xxx 
 • +4

  Xyz_gość

  29.03.2018, 21:24

  Oskarżyciele posiłkowi to dwaj bracia U.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx3.xx5 
 • +1

  ._gość

  29.03.2018, 22:35

  .

  "Oskarżyciele posiłkowi to dwaj bracia U."

  Muszą zglosić swoj udział jako oskarżyciele posiłkowi + pelnomocnik jak tego nie zrobią to Prokurator bedzie oskarżycielem z urzędu.

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx7.xxx 
 • -2

  san marino_gość_gość_gość_gość_gość

  29.03.2018, 22:52

  DO TEGOGOSCIA

  TAK SZTUM IWRONKI CZEKAJA ALE NAPOMATOLSKIESCIERWO KTORE DOLACZY DO KIJOWSKIEGO NA SPACERNIAKU

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx6 
 • +1

  ..._gość

  30.03.2018, 10:41

  wyłącz capsa, pisowski trollu

  Cytuj
  IP: 83.20.xx7.xx2 
 • +4

  bbb_gość

  30.03.2018, 00:13

  tvp3

  W tvp3 Czyżewski i jego wywiadowca dali popis chamstwa politycznego. Od dawna Gazeta Tczewska z rzetelnością nie ma nic wspólnego, kiedyś propisowska, teraz grzebie brudnymi łapami w jednym bagnie z Wieściami z Kociewia. Jednak takiego braku etyki zawodowej trudno szukać gdzie indziej, np. "liczne afery", "PnP jako post - PO" i cała reszta . Obrzydliwi ludzie, popierający barana nazywanego "tropicielem afer", radnego który przeleciał przez Ryjo i PiS, teraz szuka konfitur diabli wiedzą gdzie. A fuj!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • KWIK ELYT_gość

  30.03.2018, 09:21

  Koryto zagrożone

  Prokurator poszedł do sądu z prezydentem i to się nie podoba? Dlaczego....

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx1 
 • +6

  ziko_gość

  30.03.2018, 07:17

  Urban! Precz, jak najdalej z mych oczu. Ty i twój brat, który dał popis w sylwestra w mundurze przypominającym niemiecki...

  Odpowiedz
  IP: 89.234.xx7.xx4 
 • +1

  gościu_gość

  30.03.2018, 08:04

  Skoro Gazeta Tczewska jest Antyprezydencka to widać po tym artykule (który ze względu na długość - po raz kolejny - nie bardzo chce się czytać) i filmie, że tcz.pl jest proprezydencki. Każdy ma media na jakie zapracuje. Prezydent z miejscowym Pisem się brata a globalny Pis go ciup do paki chce zamknąć. Czyli wniosek - Nie brataj się Miro ze Starostą i Kaźmierzem bo oni za mali, ino do odwołania chrztu "okrętu" się nadają.

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx6.xx3 
 • -1

  KWIK ELYT_gość

  30.03.2018, 09:23

  Koryto zagrożone 2

  Prokurator poszedł do sądu z prezydentem i to się nie podoba? Dlaczego.... wiadomo

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx1 
 • Rod_gość

  31.03.2018, 10:05

  A kiedy rozprawa odya i rezmerowski ego z gminy Tczew wie ktos

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.