40-latek odpowie w recydywie za włamania do altanek

(fot. KPP Tczew)
Tczew - 40-latek odpowie w recydywie za włamania do altanek
Kryminalni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do altan ogrodowych. Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty oraz żywność. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące 3 kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymany 40-latek był już karany za takie przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał za te czyny w warunkach recydywy. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec 40-latka trzy miesiące aresztu.

Tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego pracujący nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do altanek ogrodowych ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 40-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego.

- Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło pod koniec stycznia oraz na początku lutego tego roku. Śledczy ustalili, że sprawca włamywał się oraz wchodził do otwartych altanek ogrodowych, skąd kradł wartościowe przedmioty oraz żywność. Łączne straty wyrządzone w wyniku przestępczej działalności sprawcy wynoszą prawie tys. złotych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji - Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w miniony czwartek zdobyli informację, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 40-latek. Zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł przedmioty z altanek, a następnie sprzedawał skradziony towar. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy.

W miniony piątek na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zarzut dotyczący kradzieży, za co sąd zastosował wobec niego trzy miesiące aresztu.


Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Ted_gość

  15.02.2021, 20:47

  tczeska patologia c.d.

  Stary i głupi. Będą gwałty na sankach za takie osiągnięcia...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +2

  EkO_gość

  16.02.2021, 06:44

  Ja naprawdę dziwię się ludziom, którzy chodzą na takie "rzuty". Co wyniesie z takiej altanki? W większości to chyba tylko grabie i łopaty. A co do tych, którzy trzymają w altankach, które nie są pod ręką jakieś drogie sprzęty to widać, że im nie żal. Ja wolałbym za każdym razem brać ze sobą jakąś wiertarkę czy inne narzędzia niż je zostawiać na działce

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • +2

  gość_gość_gość

  16.02.2021, 13:46

  Albo,albo...

  Ręka ,która kradła na klocek i złodziejstwo się skończy,inaczej nic z tego.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • Kiciu_gość

  16.02.2021, 14:09

  A rode co z ojcem wozkami wywozili sprzety z dzialek to jeszcze zyja? Ten sam co z korala zawinal miedziuche i do wisly wrzucil jak dachami uciekal na fabryce gdy psiury gonily

  Odpowiedz
  IP: 37.225.xxx.xx9 
 • Gosc _gość

  17.02.2021, 21:10

  On potrzebuje pomocy

  Ludzie którzy robią takie rzeczy w takim wieku są chorzy psychicznie . To nie młodzieńczy wybryk , bo z ciekawości lub głupoty dzieci robią takie rzeczy , ani żaden skok w celu osiągnięcia korzyści majątkowej . To życie pcha tego człowieka do takich czynów . On nigdy nic nie miał , nigdy nie pracował , w więzieniach spędził pewnie wiele lat . Prawdopodobnie za podobne "skoki". Skąd tacy ludzie maja wiedzieć jak żyć ? Oni nie potrafią . Rodzice nie nauczyli. Ulica nie nauczyła .Wiezienie nie nauczyło . Alkochol , narkotyki, kradzieże itp. to ich życie . Dlaczego rząd nie nauczy takiego człowieka żyć ? Dlaczego rząd nie zadba o takich ludzi zanim zaczną tak żyć tak myśleć i tak postępować ? Ilu jest wśród mieszkańców Tczewa takich ludzi ? Ludzie pozostawieni sami sobie . Współczuje temu człowiekowi .

  Odpowiedz
  IP: 95.90.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.