Nowe OC w innym towarzystwie czy kontynuacja w poprzednim - co wybrać

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Nowe OC w innym towarzystwie czy kontynuacja w poprzednim - co wybrać
Właściciele aut, których ubezpieczenie niedługo wygasa, stoją przed koniecznością wykupienia polisy na kolejny rok. Wyłącznie od nich zależy, czy przedłużą obecne OC w tym samym towarzystwie, z którego usług korzystają dotychczas, czy może zdecydują się na ofertę innej firmy. W niniejszym artykule zastanawiamy się, czy lepiej kontynuować ubezpieczenie w obecnym, czy kupić nowe w innym towarzystwie.

Przedłużenie obecnej polisy

Towarzystwa ubezpieczeniowe dbają o swoich klientów w nadziei na to, że będą oni korzystać z ich usług i polecać je innym kierowcom. Dlatego gdy zbliża się data wygaśnięcia OC, najczęściej przesyłają kierowcy list lub dzwonią do niego z propozycją przedłużenia polisy. Z reguły przekazują informacje na temat oferowanej składki na kolejny rok. Niektórzy kierowcy nawet się nie zastanawiają, tylko od razu godzą się na warunki firmy. Nie jest to jednak zbyt rozsądne postępowanie.

Dlaczego nie warto z miejsca przedłużać polisy w obecnym towarzystwie? Przyczyna jest prosta: ponieważ nie wiadomo, czy jego oferta jest najlepsza. Sympatyczni pracownicy, renoma marki czy bliskość placówki danej firmy nie powinny przesłaniać faktu, że w przypadku OC najważniejszym czynnikiem, który należy brać uwagę przy kupnie, jest cena. Tymczasem bardzo często się zdarza, że towarzystwo, które 12 miesięcy temu gwarantowało najniższą składkę, obecnie bynajmniej nie ma najkorzystniejsze propozycji. Czy to znaczy, że najlepszą decyzją jest kupno nowego OC w innym towarzystwie niż obecne?


Kupno nowego OC w innym towarzystwie


Skoro przedłużenie polisy w obecnej firmie z reguły nie jest najlepszym rozwiązaniem pod względem finansowym, a jest on najważniejszym aspektem dla kierowcy, który kupuje OC, lepszym rozwiązaniem może być nowe ubezpieczenie w innej firmie. Rzeczywiście, z reguły tak jest, jednak problem polega na tym, że na rynku działają dziesiątki towarzystw, w związku z czym trzeba się zorientować, które z nich ma najlepszą ofertę. Na szczęście można to zrobić dość szybko, łatwo i do tego całkowicie za darmo.
Aby sprawdzić, w którym towarzystwie można nabyć najtańszą polisę, należy skalkulować składkę w wielu firmach. Nie trzeba w każdej z osobna - dzięki usługom agentów ubezpieczeniowych oraz możliwościom, jakie dają internetowe porównywarki ubezpieczeniowe, istnieje możliwość zweryfikowania cen w różnych towarzystwach za jednym razem. Agenci ubezpieczeniowi, którzy posiadają oferty wielu firm, działają w każdym mniejszym i większym mieście, więc znalezienie jednego z nich dla nikogo nie powinno być problemem. Jego zadanie polega na tym, aby wyliczyć klientowi składkę w różnych towarzystwach i zaproponować kilka najtańszych ofert.

Agent ubezpieczeniowy kalkuluje składkę przy użyciu specjalnego kalkulatora, który mu na to pozwala. W celu otrzymania rzetelnych wyników klient musi mu podać informacje na temat swojej osoby oraz pojazdu, ponieważ czynniki związane z tymi dwiema kwestiami mają decydujący wpływ na cenę OC. Z identycznego kalkulatora można skorzystać jednak samemu, ponieważ jest on dostępny zupełnie za darmo w Internecie pod adresem kalkulator-ubezpieczen.pl .

Jeśli chodzi o skuteczność kalkulacji, w praktyce nie ma znaczenia, czy do wyliczenia składki używa się kalkulatora, czy idzie się na spotkanie z agentem, ponieważ oba rozwiązania dają gwarancję znalezienia taniego OC. Ważne jest to, żeby w ogóle porównać ceny i nie ograniczać się wyłącznie do oferty jednego towarzystwa, np. tego, w którym rok wcześniej polisa została wykupiona. Nie ma sensu przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  dankox

  05.11.2019, 01:05

  kalkulatory OC w internecie

  Korzystanie z kalkulatorów internetowych to narażenie się na wiele spamów na pocztę e-mail oraz nękanie użytkownika telefonami od przedstawicieli różnych firm ubezpieczeniowych. Sam osobiście korzystałem z kalkulatora OC w internecie ok. 1,5 roku temu i do chwili obecnej otrzymuje połączenia telefoniczne z ofertami wyliczenia nowego OC. Zdarza się to w momencie pozostawienia nr tel. a w przypadku podania adresu e-mail skrzynka pocztowa jest zaśmiecona różnymi spamami. Jednak korzystając z biur kalkulacji ubezpieczenia OC i AC możemy się tego ustrzec a ofertę można sprawdzić w kilku punktach i wybrać tą najbardziej odpowiednią.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA