"PorozmawiajMY. Proszę!" już wkrótce w Morzeszczynie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - "PorozmawiajMY. Proszę!" już wkrótce w Morzeszczynie
Biblioteka Morzeszczyn jako jedna z pięciu bibliotek z województwa pomorskiego z powodzeniem dołączyła do akcji "PorozmawiajMY. Proszę!" organizowanej wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Kocham Polskę. W ramach tego, w siedzibie biblioteki odbędą się międzypokoleniowe spotkania inspirowane - jak przystało na tę instytucję - książką.

Podstawą spotkania jest rozmowa.
Tam, gdzie nie ma rozmowy, nie ma spotkań.
Tam, gdzie nie ma spotkań, nie ma relacji.
Gdzie nie ma relacji, nie ma rozwoju

Tomasz TokarzDobre praktyki związane z przeprowadzaniem takich akcji biblioteka odbyła w związku z projektem "Rozmowy przy wspólnym stole", podczas którego do rozmowy zaproszono władze gminy, młodzież, seniorów, działaczy społecznych i chętnych mieszkańców. Rozmawiano na tematy dotyczące lokalnej społeczności, poruszano także tematy trudne i dotyczące historii.

Biblioteka stanowi przestrzeń do wyrażania swoich poglądów i myśli. Jest ona także miejscem spotkań i daje możliwość działania. Akcja "PorozmawiajMY. Proszę!" ma kontynuować dotychczasowe osiągnięcia biblioteki i zachęcić do jej odwiedzania. Odwiedziny mają być połączone z konstruktywną rozmową, której skutkiem będzie lokalna integracja, porozumienie i współpraca. Już wkrótce więcej szczegółów na temat pierwszego spotkania.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA