Spektakl, koncert, a może pokaz monster trucków? Co robić w weekend

Romeo i Julia (fot. CKiS)
Spektakl, koncert, a może pokaz monster trucków? Co robić w weekend
Zbliżający się weekend będzie obfitował w wydarzenia. Koncert, spektakl, a nawet targi budowlane z pokazem monster trucków. Sprawdź harmonogram na najbliższe dni.

Piątek, 08.10

Kultura w sąsiedztwie - Październikowy las

Jesienna propozycja CKiS - Kultura w sąsiedztwie - czyli kreatywne warsztaty w różnych miejscach Tczewa!


Tym razem wychodzimy z oferta działań warsztatowych do Was drodzy mieszkańcy! Jesienią spotkać nas będzie można w gościnnych progach Klubu Rodzinnego Zatorze, Świetlicy Górki, Szkoły Podstawowej nr 11 i Spółdzielczego Domu Kultury na Suchostrzygach.

8.10.2021 godz. 17:00 - Październikowy las
miejsce: Świetlica na Górkach, ul. Księdza Władysława Młyńskiego 4

Sobota, 09.10


Rockowo dla Jara

CKiS zaprasza na charytatywny koncert rockowy dla Jarka Wiśniewskiego.

O zespołach:

Czarne Kwiaty - to formacja z Tczewa. Ich muzyka to mieszanka bardzo energetycznego rock'n'rolla z elementami alternative, stoner oraz funk rocka.
Dwukrotni ćwierćfinaliści polsatowskiego Must Be The Music. Laureaci oraz uczestnicy wielu festiwali, takich jak:
Koncert Pamięci Grzegorza Ciechowskiego (Od Nowa Toruń),
Przystanek Woodstock,
PolandRock Festival,

Heroes of Vintage,
ENmusic Festival,
Festiwal Muzyczny UnderGramy,
Festiwal Kolorów (dwukrotnie),
Festiwal w Dolinie Charlotty,
In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (kilkukrotnie),
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa,
Open Arts Festival.
Ponadto uczestnicy koncertu z cyklu Metropolia jest Okey na żywo w Radiu Gdańsk, programu telewizyjnego Pomorze na weekend w TVP i wielu innych.Czarne Kwiaty mają na swoim koncie współpracę z takim artystami jak: Jarek Janiszewski (Bielizna, Czarno Czarni), Adam Wendt, Romek Puchowski, Henryk Gołębiewski, Andriey Konstantinov (Nowosybirsk, Rosja), Paweł DRAK Grzegorczyk (Hunter). Zespół można usłyszeć na oficjalnym kanale YouTube, Facebook oraz w serwisach streamingowych takich jak Apple Music, Spotify, Tidal. Każdy występ Czarnych Kwiatów to gwarancja solidnej dawki dobrej zabawy, która kryje się za połączeniem charyzmatycznego wokalu, potężnych gitarowych riffów oraz doskonałej sekcji rytmicznej. Zespół obecnie promuje swoją debiutancką płytę "Marzyciele", ale ich koncerty przeplatane są również niepublikowanymi dotąd kawałkami, które ukażą się na kolejnym albumie.

Asia Gawryszewska - bas

Robert Czajkowski - gitara

Zbyszek Sylwestrowicz - perkusja

Jacek Langowski - gitara

Michał Sarnowski - wokal


Los Egos - Banda starych koni znających się ze sobą od 100 lat, która postanowiła swoje ostatnie muzyczne podrygi zaprezentować w składzie pod dowództwem lirycznego Maricza.

Marek Górski - gitary, śpiew

Grzegorz Kusio - instrumenty klawiszowe

Piotr Małkiewicz - bas

Tomasz Boćkowski - perkusja

Mad in Poland - Liderem grupy jest Craig Coppock, Brytyjczyk z Liverpoolu, wielki fan The Beatles. Osiedlił się w Gdańsku. Twierdzi, że nie ma zamiaru wracać na wyspę. Mówi że tu jest jego miejsce. A zespół Mad in Poland to jest swego rodzaju portal łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię. Zespół MiP ma szansę być ich wspólnym rozdziałem. Wokalista i gitarzysta grupy Craig Coppock, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Ori Orłowski oraz perkusista Tomasz Boćkowski to pomorscy muzycy grający aktywnie od wielu lat. Wypadkowa czterech - często bardzo rozbieżnych - wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu. Nie uświadczysz tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie.

Nieboskłonni - to zespół ponad 20 młodych osób tworzących muzykę w klimacie pop-gospel i serwujących ze sceny całkiem sporą dawkę pozytywnej energii. Dwa razy zagrali na Pol'and'Rock Festival (dawniej Woodstock) na scenie Przystanku Jezus.


Jacek Ćwikliński Andrzej Peichert - grywają czasem pod nazwą Fingiel Blue. Ich zainteresowania muzyczne oscylują wokół tradycyjnego bluesa i folku. Kilkakrotnie grali na Nocy Bardów w Starogardzie gdzie byli gorąco przyjmowani. Ich kawałki można zobaczyć na YouTube.

Jacek - vocal, gitara i harmonijka
Andrzej - gitara, Cajon, cigar box, harmonijka

Adam Galewski - głównie występuje solo. Kiedyś z Jarkiem grał w kapeli punkowej, gdzie wówczas stawiał pierwsze kroki jako perkusista. Gra na gitarze, harmonijce, tureckiej baglamie i greckim buzuku trichodo. Zainteresowania muzyczne to blues tradycyjny i folk. Nagrania dostępne na serwisie YT.

09.10.2021, 20:00
Klub Muzyczny - Artystyczne Zagłębie CKiS
Wstęp wolny.

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". zespołu "Mazowsze". Twórcom tego przedsięwzięcia przyświecała idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów "Mazowsza", ale również przybliżenie sylwetki patrona konkursu.
Zachęcamy do udziału w Konkursie!!!

Przesłuchania do II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka
9-10 października 2021 godz. 11.00
Sala widowiskowa CKiS
Obowiązują zgłoszenia.


Zgłoszenia konkursowe prosimy wysyłać na adres: konkurs.jopek@ckis.tczew.pl
Termin przyjmowania zgłoszeń: do 1 października 2021 roku.
Termin przesłuchań: 9 i 10 października /sobota, niedziela/ od godz. 11:00
Miejsce przesłuchań: Centrum Kultury i Sztuki, Tczew ul. Wyszyńskiego 10.
Strona organizatora: www.mazowsze.waw.pl
REGULAMIN KONKURSU dostępny na stronie www.ckis.tczew.pl


Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy zespołu "Mazowsze". Twórcom tego przedsięwzięcia przyświecała idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów "Mazowsza", ale również przybliżenie sylwetki patrona konkursu.

Stanisław Jopek, tenor i wieloletni członek chóru zespołu "Mazowsze" był postacią nietuzinkową. Nie tylko ze względu na piękną barwę głosu - tenor o barytonowym zabarwieniu, ale również w związku ze swoją życiową drogą, którą odbył aby ostatecznie stać się pierwszym solistą największego zespołu narodowego w Polsce. Urodził się i wychowywał we Lwowie, a potem po repatriacji, mieszkał w Kościerzycach na Dolnym Śląsku. Stamtąd poprzez zespół Skolimów, przywędrował do "Mazowsza" i został w zespole aż do końca swojego życia, do końca śpiewając i występując na scenie. Śpiewał w 36. językach. Kochał scenę, a jego kunszt wykonawczy na całym świecie wzbudzał zachwyt, uwielbienie i podziw. Nazwanie organizowanego przez "Mazowsze" konkursu wokalnego imieniem solisty - Stanisława Jopka, było dla organizatorów oczywiste i naturalne.
Konkurs od początku miał na celu rozśpiewanie całej Polski, dlatego odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 8-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26 lat plus, bez ograniczeń wiekowych. Kandydaci mają obowiązek przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu "Mazowsze" z podanej listy piosenek, w oryginalnej tonacji. Pierwszy etap konkursu to eliminacje na szczeblu wojewódzkim. Za ich organizację odpowiadają Partnerzy Regionalni, którymi w każdym z województw są instytucje kultury działające na danym terenie. To Partnerzy Regionalni organizują pierwsze przesłuchania, powołują jury oraz, przy udziale przedstawicieli zespołu "Mazowsze", wyłaniają zwycięzców pierwszego etapu w każdej kategorii wiekowej. Zdobywcy pierwszych miejsc biorą udział w drugim etapie konkursu, który odbywa się w siedzibie "Mazowsza" w Otrębusach pod Warszawą, a organizację drugiego etapu przejmuje całkowicie zespół "Mazowsze". W jury, które przez dwa dni przesłuchuje uczestników konkursu zasiadają autorytety w dziedzinie śpiewu i muzyki: muzykolodzy, soliści największych oper w Polsce, muzycy i przedstawiciele zespołu "Mazowsze".

Zwycięzcy regionalnych etapów nie tylko biorą udział w kolejnych przesłuchaniach konkursowych, ale także uczestniczą w zorganizowanych dla nich warsztatach oraz wyjazdach, jak choćby wizyta na warszawskich Powązkach gdzie znajdują się groby patrona konkursu Stanisława Jopka oraz założycieli "Mazowsza" - Miry i Tadeusza Sygietyńskich. Punktem kulminacyjnym drugiego etapu konkursu jest Koncert Galowy, podczas którego zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej występują na scenie wraz z artystami "Mazowsza", w słynnych na całym świecie kostiumach zespołu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nagrody w konkursie mają także postać finansową. Nagroda za pierwsze miejsce to 8 tys. zł, drugie - 5 tys. zł, a trzecie - 3 tys. zł. Łączna pula nagród w konkursie to 83 000 zł.
Już pierwsza edycja konkursu, w 2019 roku pokazała, że pomysł na jego zorganizowanie okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Do konkursu przystąpiło blisko 600 osób w różnym wieku, a piosenki "Mazowsza" zyskały jeszcze większą popularność. Mając na uwadze ten sukces, druga edycja konkursu została zmodyfikowana i rozszerzona o uczestników z zagranicy, będących przedstawicielami Polonii. Twórczość "Mazowsza" i osoba Stanisława Jopka jest im szczególnie bliska, co jeszcze bardziej uzasadnia rozszerzenie formuły konkursu na cały świat. Partnerem zespołu "Mazowsze" w organizacji konkursu poza granicami Polski jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".

Niedziela, 10.10

ZASŁUCHANIE. Między muzyką a ciszą - koncert orkiestry Progress


Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Swiętego serdecznie zapraszają na niecodzienny koncert z cyklu "ZASŁUCHANIE. Między muzyką a ciszą" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress.

Ten wyjątkowy koncert unieważni podział na słuchaczy i wykonawców: wszyscy znajdziemy się w sercu muzyki. Koncert utrzymany będzie w atmosferze kontemplacji, pozwalającej poprzez muzykę przenieść się do krainy wyobraźni w poszukiwaniu wytchnienia od pośpiechu codzienności...

WSTĘP WOLNY
Koncert dofinansowano z budżetu miasta Tczewa.
Niedziela, 10 października 2021 godz.19:00 Kościół Farny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Spektakl "Romeo i Julia, Julia i Romeo" w reżyserii Piotra Weintza


Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na spektakl "Romeo i Julia, Julia i Romeo" w reżyserii Piotra Weintza. Premiera odbyła się 26 września br. Spektakl ten jest pierwszą własną produkcją Centrum Kultury i Sztuki.

Romeo i Julia, Julia i Romeo - spektakl
10 października 2021 g. 17:00
Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki
Bilety: 20 zł w kasie CKiS
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


"Romeo i Julia, Julia i Romeo" to oryginalna adaptacja dramatu Williama Szekspira, w której wykorzystano jedynie dialogi głównych bohaterów sztuki z pominięciem innych postaci i treści. W spektaklu została również zachowana chronologia wydarzeń z dzieła Szekspira.

Tak skonstruowany spektakl sprawia, że dopiero rodzące się uczucie pomiędzy głównymi bohaterami jest na pierwszym planie, a wszelkie rodzinne niesnaski pozostają w tyle. Najbardziej oryginalnym zabiegiem w jego realizacji jest to, że aktorzy wypowiadają zarówno kwestie Julii, jak i Romea, bez stałego podziału na role. Osią przedstawienia jest tworząca się relacja, jej barwy, a nie ludzie, dlatego też nie ma znaczenia, kto wypowiada daną treść. Widzowie podążają za emocjami, a nie za konkretnymi bohaterami.

Spektakl jest niejednorodną ciągłą formą, która ewoluuje wraz z przebiegiem fabuły. Na scenie wykorzystywane są elementy teatru ruchu, tańca, śpiewu, komedii czy wręcz tragifarsy oraz nawiązania do starożytnego teatru greckiego, w którym akcję komentuje chór.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Weintz

Występują: Damian Droszcz, Piotr Weintz

Na podstawie: William Shakespeare "Romeo i Julia"

Przekład - Stanisław Barańczak

Czas trwania spektaklu: ok. 70 minut


Informacje o twórcach:

Piotr Weintz - aktor, reżyser oraz edukator teatralny. Jak sam twierdzi, przełomem w jego życiu był moment uświadomienia sobie, że pragnie oddziaływać na ludzkie emocje. Absolwent filozofii, studium policealnego o spec. wokalno-aktorskiej, szkoły filmowej - kierunek reżyseria; animator zespołów teatralnych. Za spektakle tworzone w oparciu o autorskie scenariusze z prowadzonymi grupami (dzieci, młodzież, seniorzy, dorośli, osoby z niepełnosprawnością) zdobył kilkanaście nagród, w tym kilka głównych, zarówno w konkursach regionalnych, festiwalach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Za swoją działalność w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury otrzymał w 2010r. Nagrodę Starosty Tczewskiego, natomiast w 2020 r. nagrodę Prezydenta Tczewa.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Damian Droszcz - aktor, absolwent Akademii Teatru Alternatywnego, absolwent Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu, animator kultury, moderator.

Aktor teatralny i filmowy, współpracuje z Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu, Teatrem Lalek "Zaczarowany Świat" w Toruniu i Teatrem Rysunkowym Jaworski. Pracuje również jako nauczyciel przedmiotu "Kultura żywego słowa" oraz reżyseruje spektakle. Od 2009 r. prowadzi amatorską grupę teatralną osób niepełnosprawnych, uzależnionych i wolontariuszy - Teatr Jestem, prowadzi również warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnością i osób uzależnionych w kraju i za granicą (min. Belgia, Turcja, Bułgaria, Norwegia, Włochy).

Jest laureatem wielu nagród, w tym nagrody Prezydenta Miasta Torunia za działalność w sferze kultury, promowanie działań teatralnych wśród osób niepełnosprawnych i młodzieży szkolnej (2011), stypendystą Miasta Torunia w dziedzinie kultury (2014r., 2016r., 2017r. i 2018r.) oraz stypendystą Marszałka województwa kujawsko - pomorskiego w dziedzinie artystycznej (2017r.).

Pokaz Monster Trucków na pierwszych takich targach budowlanych w Tczewie

Takiego wydarzenia w regionie jeszcze nie było. Już 10 października 2021 r. w Tczewie odbędą się pierwsze Targi Bienergy Expo_2021. To wydarzenie skierowane nie tylko do indywidualnych inwestorów, ale także do firm szukających innowacyjnych i ekonomicznych rozwiązań. Podczas imprezy, niewątpliwie energetyczną atrakcją będzie pokaz monster trucków - pojazdów gigantów w akcji.

Wydarzenie zostało zaplanowane tak, by przeprowadzić zainteresowanych budową przez wszystkie jej etapy - od finansowania i projektu, przez wykonawstwo, aż po aranżację wnętrza i ogrodu. Bienergy Expo_2021 to także jedyna szansa, by wejść do wnętrza domów modułowych Bud-Invest Modular.

Planujesz budowę domu? Wiedza i sprawdzeni fachowcy to mocny fundament!

W sześciu strefach w hali i na zewnątrz będzie okazja zapoznać się z nowymi technologiami w budownictwie i trendami w wystroju. Swoje rozwiązania zaprezentują firmy z branży budowlanej, nieruchomości, projektowej, ogrodniczej, producenci okien i drzwi, fotowoltaiki, solar trackerów, pomp ciepła, rekuperacji, klimatyzacji, systemów grzewczych, automatyki budowlanej czy aranżacji wnętrz, a także doradcy finansowi. Krok po kroku, odwiedzający targi zapoznają się z etapami budowy i jej najważniejszymi zagadnieniami.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


- Na co dzień obserwujemy, że budowa domu wciąż pozostaje wyzwaniem dla inwestorów, na których czeka szereg poważnych decyzji podczas całego procesu - mówi Piotr Łangowski, prezes Bud-Invest Energy, organizator targów. - Trzeba zaznaczyć, że decyzje te, często mają niemałe znaczenie dla tego, jak będzie funkcjonował dom podczas użytkowania: czy będzie wygodny, komfortowy, niezależny i energooszczędny. Dlatego właśnie stworzyliśmy targi, które zrzeszają wielu sprawdzonych specjalistów, i które będą przeprowadzać inwestorów przez wszystkie etapy budowy domu, oferując najlepsze rozwiązania. Jednego dnia, na jednym wydarzeniu - na wyciągnięcie ręki.

Co jeszcze znajdziemy na targach? Nowoczesne domy modułowe Bud-Invest Modular niewymagające pozwolenia na budowę oraz strefę elektromobilności reprezentowaną przez miejski samochód elektryczny Nissan Leaf z łatwą w obsłudze domową ładowarką samochodową.

Poszukaj partnerów biznesowych

BIEnergy EXPO_2021 to wydarzenie skierowane nie tylko do indywidualnych inwestorów, ale także do firm szukających innowacyjnych i ekonomicznych rozwiązań systemowych do swoich biur
i hal produkcyjnych. To okazja do nawiązania współpracy dla instalatorów fotowoltaiki i przedstawicieli branży dekarskiej, elektrycznej i budowlanej.

Naenergetyzowane atrakcje pełne mocy

Na zmęczonych planowaniem budowy i zdobywaniem funduszy czekają niespodzianki pełne wigoru, m.in..: napój energetyczny Kombucha z Yerba Mate - specjalnie stworzony na BIEnergy Expo_2021 oraz strefa gastronomiczna na kółkach. Niewątpliwie energetyczną atrakcją będzie pokaz monster trucków, pojazdów gigantów w akcji. Więcej szczegółów na www.bienergyexpo.pl oraz www.wrotatczewa.pl . Patronat honorowy: Prezydent Miasta Tczewa, Patronat medialny: Radio Gdańsk.

Drukuj
Prześlij dalej