Z Tczewa do "Mazowsza" - konkurs dla wokalistów

(fot. M. Mykowska/wrotatczewa.pl)
Tczew - Z Tczewa do "Mazowsza" - konkurs dla wokalistów
W październiku w Centrum Kultury i Sztuki odbędą się przesłuchania do II Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, organizowanego przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze".
W CKiS odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrygenta i kierownika Chóru Mirosława Ziomka oraz dyrektora zespołu Mazowsze Jacka Bonieckiego.

Wprawdzie konkurs nie jest naborem, ale praktyka pokazuje, że niektórzy z laureatów konkursu dzisiaj są członkami zespołu i występują na scenach całego świata. Dla zwycięzców każdej z czterech kategorii wiekowych (8-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26 lat plus) będą nagrody pieniężne, ale przede wszystkim galowy występ z "Mazowszem".

- Młodzi, piękni, utalentowani, artystyczna wizytówka Polski - tak zawsze postrzegany był zespół "Mazowsze". Organizatorom konkursu życzę, aby udało im się wyłowić w Tczewie prawdziwe talenty, a potem je tak oszlifować, aby mogli nie tylko zdobywali nagrody, ale też mogli stanąć na scenie razem z zespołem - mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.


Pierwszy etap konkursu to eliminacje na szczeblu wojewódzkim. Za ich organizację odpowiadają Partnerzy Regionalni, którymi w każdym z województw są instytucje kultury działające na danym terenie. To Partnerzy Regionalni organizują pierwsze przesłuchania, powołują jury oraz, przy udziale przedstawicieli zespołu "Mazowsze", wyłaniają zwycięzców pierwszego etapu w każdej kategorii wiekowej. Zdobywcy pierwszych miejsc biorą udział w drugim etapie konkursu, który odbywa się w siedzibie "Mazowsza" w Otrębusach pod Warszawą, a organizację drugiego etapu przejmuje całkowicie zespół "Mazowsze". W jury, które przez dwa dni przesłuchuje uczestników konkursu zasiadają autorytety w dziedzinie śpiewu i muzyki: muzykolodzy, soliści największych oper w Polsce, muzycy i przedstawiciele zespołu "Mazowsze".

Zwycięzcy regionalnych etapów nie tylko biorą udział w kolejnych przesłuchaniach konkursowych, ale także uczestniczą w zorganizowanych dla nich warsztatach oraz wyjazdach.

Więcej o przedsięwzięciu tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA