Nieruchomości idą pod młotek. Wkrótce przetargi

Przystań (fot. tcz.pl)
Tczew - Nieruchomości idą pod młotek. Wkrótce przetargi
W ciągu najbliższych miesięcy tczewski ratusz planuje ogłosić przetargi na sprzedaż kilku dużych nieruchomości. Pod młotek pójdzie m. in. wiślana przystań i trzy atrakcyjne działki pod usługi na ulicy Czerwonego Kapturka.

Jeszcze w tym roku na sprzedaż wystawione zostaną należące do miasta nieruchomości, przeznaczone pod zabudowę usługową oraz mieszkaniową.

- Mamy zainteresowanie ze strony inwestorów, są telefony. Liczymy na dobre ceny - przyznaje prezydent Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Co pójdzie pod młotek? Lista nieruchomości przygotowywanych do przetargu jest długa.


Działki przeznaczone na cele usługowe.

- 3 działki w rejonie ul. Czerwonego Kapturka:
pow. 2877 m2 - cena wywoławcza 1 mln zł netto
pow. 2154 m2 - cena wywoławcza 750 tys. zł netto
pow. 2154 m2 - cena wywoławcza 750 tys. zł netto
Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Tczewa ten teren jest przeznaczony pod lokalizację usług nieuciążliwych, handlu (z wyłączeniem obiektów handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży większej niż 2000m2); funkcji obsługi turystyki w postaci hoteli i moteli; usług związanych z ochroną zdrowia; funkcji sieci i urządzeń infrastruktury technicznej; zieleni urządzonej , parkingów i dróg wewnętrznych związanych z podstawowym przeznaczeniem terenu.
Funkcje wykluczone: nie dopuszcza się lokalizacji: funkcji mieszkaniowych, usług oświaty i ochrony zdrowia, funkcji produkcyjnych, funkcji magazynowych i składowych.

Uwaga:* Trwają prace projektowe nad koncepcją miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Piotrowo-Bajkowe. Zgodnie z projektowanymi zmianami, wymienione działki zostaną przeznaczone pod usługi, jednakże katalog możliwych usług, przyjęty w dotychczasowym planie może zostać zmieniony. Według stanu na dzień 7 sierpnia 2019 roku, projektowane zmiany przewidują wprowadzenie dodatkowych funkcji m.in. opiekuńczo-wychowawczych, zdrowia, edukacji, które w obowiązującym planie są niedopuszczone. Zmianie mogą ulec parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu dot. maksymalnej intensywności zabudowy, wysokości zabudowy, konstrukcji dachu itp.
Przetarg odbędzie się 29.10.2019 r.

- nieruchomość przy ul. Kołłątaja/Czyżykowskiej
Są to dwie działki o łącznej powierzchni 9080 m2, przeznaczone pod usługi publiczne z dużym udziałem zieleni, w tym usługi oświaty i nauki, usługi zdrowia, obiekty kultury, usługi ośrodkotwórcze, w tym: usługi administracji publicznej, usługi kultury, usługi komercyjne.
Cena wywoławcza nieruchomości to 3 mln zł netto. Przetarg planowany jest w listopadzie br.


- nieruchomość przy ul. Nad Wisłą (przystań)
Nieruchomość zabudowana o pow. 1047 m2 (przystań została zbudowana w 2008 r.). Jest przeznaczona pod usługi turystyki wodnej (jak: przystanie żeglugi pasażerskiej, mariny) oraz lądowej, sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, gastronomii oraz inne funkcje związane z kulturą, rozrywką i spędzaniem wolnego czasu, obsługą turystyki

Cena wywoławcza 2 mln zł netto. Przetarg planowany jest po 18 listopada br.

- nieruchomość przy ul. Grunwaldzkiej, pow. 290 m2, przeznaczona dla usług oświaty i wychowania (przedszkole, szkoła itp.). Cena wywoławcza - 120 tys. zł netto. Przetarg odbędzie się 18 września.

- nieruchomość przy ul. Armii Krajowej 19
Działka zabudowana budynkiem dawnej przychodni dziecięcej, pow. 1851 m2.
Przeznaczenie:
- podstawowe: dopuszczona w planie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wolnostojąca II-, III-, IV-, IX-, X- kondygnacyjna; zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolnostojąca, bliźniacza i szeregowa; wyznaczona w Planie zabudowa usługowa z zielenią towarzyszącą,
- uzupełniające: usługi publiczne centrotwórcze; usługi usytuowane w parterach budynków mieszkaniowych wielorodzinnych lub jednorodzinnych oraz w oddzielnych budynkach.
Nie została jeszcze oszacowana wartość nieruchomości oraz termin przetargu.

- działka przy ul. Okrętowej
Pow. 3109 m2, cena wywoławcza 600 tys. zł netto,
Nieruchomość przeznaczona pod centrum usługowe dla zespołu malej zabudowy mieszkaniowej
Planowany termin przetargu - listopad 2019 r.

- nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną;
ul. Pileckiego - 5 działek o pow. od 927 do 1423 m2, cena wywoławcza- od 116 tys. zł netto. Przetarg planowany jest w II połowie listopada.

ul. Retmańska - jedna działka o pow. 723 m2, przetarg planowany jest w listopadzie lub grudniu

ul. Kapitańska - 6 działek o pow. od 795 do 1569 m2, przetarg planowany jest w listopadzie lub grudniu
Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym Urzędu Miejskiego w Tczewie - pok. 55 II piętro , tel. 58 77 59 362

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +16

  Agata_gość

  17.09.2019, 09:48

  sprzedaż nieruchomości

  Może władze miasta budynek po przychodni dziecięcej przy Armii Krajowej zostawią na potrzeby ludzi starszych i niepełnosprawnych.Budynek jest przystosowany ,wyremontowany ,posiada podjazdy dla osób niepełnosprawnych.Można przystosować na świetlice terapeutyczne itp.Ciasnota na ulicy i parkingach przyległych nie pozwala na budowę żadnego budynku.Może władze wreszcie przyjdą po rozum do głowy i przemyślą sprzedaż.Pieniądze to nie wszystko.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx1 
 • +30

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  17.09.2019, 10:23

  Mieszane uczucia !!

  Sprzedana działka na Armii Krajowej były Urząd Stanu Cywilnego - popatrzmy co się dzieje z drzewostanem - drzewa wieloletnie Usychają !!!! A były urokliwe przez lata , czyżby inwestor urok na nie rzucił ?! Co na to ochrona środowiska !!!??+

  Cytuj
  IP: 37.30.xx7.xx1 
  +10

  Vlad Tepes_gość

  17.09.2019, 12:26

  Agato...

  .... władza nie ma rozumu. Ma za to plany na wplywy budżetowe. Zamkną rok na plusie po opier..... leniu nieruchomości i będzie na premie jak znalazł. Władza się wyżywi, nie martw się. "Przyjdą po rozum do głowy" - dobre sobie.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx5 
  +6

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  19.09.2019, 10:03

  UJAWNIAMY !!!

  Zapraszamy póki ,póty stoją umierając - zróbmy zdjęcie dla potomnych bo prokuratura spi !! Aleja Armii Krajowej ( dawny urząd stanu cywilnego ) Drzewa wieloletnie były ozdobą , kto zgotował im ten los !!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx4.xx2 
 • +7

  q1_gość

  17.09.2019, 12:52

  plany miasta

  I ZNOW KTOS SIE OBLOWI

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx9 
 • +1

  PLUSUJEMNY_gość_gość

  17.09.2019, 15:43

  Bo wlaściciel to...

  "Sprzedana działka na Armii Krajowej były Urząd Stanu Cywilnego - popatrzmy co się dzieje z drzewostanem - drzewa wieloletnie Usychają !!!! A były urokliwe przez lata , czyżby inwestor urok na nie rzucił ?! Co na to ochrona środowiska !!!??+"

  miłosnik PiSlandu,a nie zieleni.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx1 
 • +1

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  25.09.2019, 21:07

  Polnische folklore ...

  Zwolennicy PiS niszczą przyrodę , a poseł Smoliński i jego koledzy wywieszają bilbordy promując śmierć drzew !!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA