#sadziMY. Leśnicy zapraszają po drzewka

(fot. mat .prasowe)
Tczew - #sadziMY. Leśnicy zapraszają po drzewka
"Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt" - przypominają leśnicy. Na najbliższy piątek (18.09) zaplanowano wielkie sadzenie lasów w całym kraju. Sadzonki będą rozdawane także w naszym regionie.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

- Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! - mówi Karol Skonieczny z Nadleśnictwa w Starogardzie Gd.

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce.


- Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek. - mówią leśnicy.

Nadleśnictwo Starogard zaprasza po odbiór sadzonki do siedziby przy ul. Gdańskiej 12 w Starogardzie Gdańskim od godziny 9.00..

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -10

  Tęczowy Marian_gość

  17.09.2020, 09:20

  To nieprawda!

  Lasy są wycinane, a jelonki mordowane. Lasy trzeba odebrać Polsce i oddać do Greenpeace, bo tylko oni się na tym znają. To samo z rolnikami. Trzeba zakazać rolnikom orania i niszczenia pola. Ponadto w lasach powinny powstać specjalne gejówki dla osób LGBTQ+ gdzie można odpocząć w spokoju od homofobicznego otoczenia.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +4

  Echhh_gość

  17.09.2020, 11:50

  Jesteś yebnięty od narodzin czy to nabyte?

  Cytuj
  IP: 31.0.xx9.xx5 
  -6

  Tęczowy Marian_gość

  17.09.2020, 13:17

  Zamknij się faszysto!

  Powinny powstać leśne ścieżki edukacyjne Gender i tacy jak ty powinni tam obowiązkowo chodzić w ramach reedukacji.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -1

  Bezsrejtu_gość_gość

  17.09.2020, 09:37

  Sadzić, palić, zalegalizować!

  http://www.youtube.com/watch?v=GIHTbSLZb1E

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx5 
 • +8

  g_gość_gość_gość

  17.09.2020, 15:16

  Myślenie nie boli...

  26 lat temu posadziłem 3 Kasztanowce,po 5 latach został tylko 1,bo oczywiście gównarzom przeszkadzało,że drzewka rosną i produkują tlen,połamali,na szczęście udało się ochronić 1 Kasztanowiec,rośnie, ma się dobrze ale co z tego jak co roku nowa gównarzeria katuje ocalałe drzewo kamieniami,kijami,butelkami i czym tam się da,bo pojawiły się zalążki kasztanów,na nic moje tłumaczenie,że kasztany same spadną ale dopiero we wrześniu,pazdzierniku,łamią gałęzie,rzucają czym popadnie i niszczą jedyne ocalałe drzewo ale co się dziwić skoro rodzice przychodzą z dziećmi i tatuś bohater chce udowodnić,że połamie drzewo ale zdobędzie kasztana,pomyśl pacanie i przekaż to potomstwu,że kasztany same spadną na jesieni, a w lecie to zabierz rodzine nad morze a nie ucz dzieciaki niszczyć drzewostan,który daje nam życie...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA