Gdy nie sprzedali mu alkoholu, wyciągnął nóż...

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Gdy nie sprzedali mu alkoholu, wyciągnął nóż...
Policjanci zatrzymali 41-latka, który groził nożem ochroniarzowi w sklepie. Według ustaleń mundurowych nietrzeźwy mężczyzna chciał kupić alkohol, lecz gdy odmówiono mu sprzedaży, ten zaczął grozić ochroniarzowi nożem. Funkcjonariusze zatrzymali bezdomnego mężczyznę oraz znaleźli w odzieży nóż, który zabezpieczyli. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 41-latkowi zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę (5 stycznia br.) po godzinie 12 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie z nożem w jednym ze sklepów.

- Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy w pobliżu placówki handlowej zauważyli i wylegitymowali 41-letniego mężczyznę, który miał związek z tym przestępstwem. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna przed zdarzeniem chciał kupić alkohol, lecz gdy odmówiono mu sprzedaży, ten wyciągnął nóż i zaczął grozić śmiercią ochroniarzowi. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew. - W związku z tą sytuacją mundurowi zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3 promile. Funkcjonariusze znaleźli w odzieży 41-latka nóż, którego zabezpieczyli. Bezdomny mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Wczoraj po wytrzeźwieniu mężczyzny, śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący gróźb karalnych. Teraz jego losem zajmie się sąd.


Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +10

  qq_gość

  07.01.2022, 18:45

  panie do ciepłego mnie wezmą :) wakacje :)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +10

  Prycz_gość_gość

  07.01.2022, 19:21

  Też tak myślę. Nie chciał zabić, tylko żeby go wsadzili na dłużej niż za zwykła kradzież

  Cytuj
  IP: 83.8.xx7.xx1 
 • +12

  x_gość

  07.01.2022, 20:50

  dla niego to nagroda w bezdomności.

  Chciał się upić dla odwagi i postraszyć nie sprzedawcę tylko ochraniarza nożem . Za ten czyn zyska wiele ,ciepłe miejsce, trzy posiłki ,prysznic, spacer , kaplice więzienną , seks z kolegą, .pomysł nie zły ,aby mieć dach nad głową niż ławka na dworcu PKP w Tczewie.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx3.xx2 
 • -2

  ..._gość_gość_gość_gość

  08.01.2022, 15:45

  ...

  to tak z autopsji :)

  Cytuj
  IP: 159.205.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.