Zastanów się dwa razy, zanim udostępnisz

(fot. policja.pl)
Tczew - Zastanów się dwa razy, zanim udostępnisz
#Sextortion może mieć niszczący wpływ na ludzi w każdym wieku. Zastanów się dwa razy zanim udostępnisz. #YouMayBeNext - #TyMozeszBycNastepny.

FAKT: Przestępcy liczą, że ofiary molestowania seksualnego poczują wstyd.

Jeśli Twoje doświadczenia online przybierają zły obrót, przerwij wszelką komunikację i zgłoś to.

Sextortion to pozyskanie od kogoś materiałów o charakterze seksualnym, a następnie wymuszanie pieniędzy lub kolejnych treści pod groźbą opublikowania otrzymanych wcześniej zdjęć lub filmów. Pierwsze zdjęcia, filmy przeważnie zostają wysłane dobrowolnie, zaś kolejne materiały najczęściej powstają wskutek groźby lub szantażu.


Sprawcami sextortion mogą być osoby poznane online, jak również te, które znamy w tzw. realu.

Pamiętaj #YouMayBeNext - #TyMozeszBycNastepny

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  observeur_gość

  21.06.2022, 14:47

  Od zawsze mnie to zastanawiało co musi miec w głowie ktoś, kto udostępnia własne zdjecia w sieci, nawet juz niewazne czy nagie czy ubrane? Jakiego rodzaju zaj.bistością musi byc, ze tak bezkrytycznie podchodzi do swoistego ekshibicjonizmu w necie? O tych co umieszczają zdjęcia własnych dzieci i chetnie dają zgody wszelkiej masci pasozytom promujących szkoły, żłobki nawet nie wspomnę.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • +3

  qq_gość

  21.06.2022, 18:49

  Dokładnie, te wszystkie tikatoki i fejsbuku... ktoś jak potrzebuje na kogoś jakiegoś 'haka' to ma jak na dłoni. On samej ofiary...a wtedy płacz i lament że "co ja mam zrobić"

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.