Grasz i nie wiesz jaki komputer kupić? Pomożemy Ci wybrać komputer dla gracza

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Grasz i nie wiesz jaki komputer kupić? Pomożemy Ci wybrać komputer dla gracza
Jeśli szukasz podstawowego komputera do domu, który będzie wykorzystywany głównie do biurowych celów, to nie potrzebujesz mocnej jednostki, ale jeśli Twój komputer ma być na tyle zaawansowany, aby sprostać wysokim wymaganiom, jakie stawiają przed tymi maszynami producenci nowoczesnych gier, to musisz wiedzieć, z jakich podzespołów powinien się składać. Zatem jaki komputer stacjonarny kupić dla gracza?

Komputer stacjonarny dla gracza - jaki komputer kupić?
Jeśli używasz komputera do programów biurowych, przeglądania Internetu czy rozrywki typu odtwarzanie filmów i słuchanie muzyki, Twój komputer nie potrzebuje ani superszybkiego procesora, ani zaawansowanej karty graficznej. Jeśli jednak kupujesz komputer do gier, to potrzebujesz czegoś więcej niż zintegrowana karta graficzna i procesory z niewielką liczbą rdzeni. Dobre komputery dla graczy znajdziesz tutaj: https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,komputer-dla-graczy!1.bhtml .

Gamingowy komputer stacjonarny
Można powiedzieć, że gamingowy komputer stacjonarny to sprzęt do zastosowań profesjonalnych. Gry komputerowa stały się nie tylko dziedziną rozrywki, ale też sportów. Dlatego komputery dostosowane do wymagań wielu współczesnych gier są profesjonalnym sprzętem, który posiadania wydane podzespoły. Aby posiadać taki sprzęt, masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest możliwość samodzielnego kompletowania komponentów, czyli składania komputera od zera. W tej sytuacji wybierasz płytę główną, kartę graficzną, dźwiękową,, dysk twardy, pamięć operacyjną, zasilacz itd. i sam zajmujesz się montażem podzespołów w obudowie. Niestety musisz przy tym bardzo uważać, aby wszystkie komponenty były ze sobą kompatybilne. W przeciwnym razie nie tylko mogą nie działać właściwie, ale też łatwo je uszkodzić już na starcie. Jeśli nie jesteś specjalistą, a potrzebujesz uruchamiać wymagające gry, to wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu.


Polecane zestawy komputerowe dla graczy często składają się z wydajnych podzespołów gotowych do zadań specjalnych. Wyposażone w stabilne płyty główne, odpowiednie ilości pamięci RAM, szybkie procesory itd. odpowiadają na większość potrzeb nawet zawodowych graczy komputerowych. Jeśli jednak tego nie robią, możesz zaplanować rozbudowę gotowego zestawu.

Zaplanuj rozbudowę nie tylko o karty graficzne
Pamiętaj, że jakakolwiek ingerencja w gotowy zestaw komputerowy, najczęściej wiąże się z utratą gwarancji. Jednak jeśli nie chcesz wymieniać komputera co dwa lata, warto przy jego zakupie zwrócić uwagę na możliwość rozbudowy w przyszłości. Jeśli tylko do płyty głównej można podłączyć dodatkową pamięć RAM, większy dysk lub wymienić kartę graficzną, to warto zainwestować w ten sprzęt. Z upływem lat gry komputerowe będą wymagały coraz więcej, a Ty możesz być na to przygotowany już od chwili zakupu. Jednymi z lepiej przystosowanych do rozbudowy, gotowych zestawów, są jednostki MSI https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,_MSI.bhtml .

Jakie podzespoły powinien mieć dobry zestaw komputerowy dla gracza?
Kiedy zastanawiasz się, jaki komputer wybrać do gier, musisz mieć na uwadze, że główną czynnością, jaką będziesz na nim wykonywać, nie będzie przeglądanie internetu, a pokonywanie kolejnych poziomów i stopni trudności w ulubionych pozycjach z dziedziny multimedialnej rozrywki wirtualnej. To coś więcej niż komputer do użytku domowego i zakup podstawowego modelu z dedykowaną kartą graficzną, zintegrowaną na płycie głównej nie wystarczy. Dlatego, kupując komputer do gier, zwróć uwagę, aby posiadał:
- płytę główną, dostosowaną do mocnych komponentów, z możliwością rozbudowy;
- szybki, minimum czterordzeniowy procesor o dużej mocy obliczeniowej;
- dużą i wydajną kartę pamięci podręcznej RAM;
- wydajną kartę graficzną (z dedykowanych kart graficznych dla graczy warto przyjrzeć się seriom Geforce GTX, RTS lub Radeon RX);
-zasilacz dopasowany do mocy komponentów;
- wydajny system chłodzenia, który poprawia pracę podzespołów;
- szybki dysk SSD na dane.

Podzespoły to nie wszystko
Sporo zależy od podzespołów, tak naprawdę mają one największy wpływ na jakość prowadzonych rozgrywek w czasie grania w gry komputerowe, ale nie możesz zapominać także o innym, niezbędnym sprzęcie. Ważnym aspektem są urządzenia do sterowania, takie jak klawiatura, mysz, pad. Dobry gracz nie zadowoli się także pierwszym lepszym monitorem. Dobrze sprawdzą się sprzęty o dużej przekątnej z zakrzywionym ekranem. Pamiętaj o tym, gdy dokonujesz wyboru sprzętu.

Gdzie znaleźć dobry komputer stacjonarny dla gracza?

Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że komputer stacjonarny dla gracza możesz sobie kupić niemal w każdym sklepie multimedialnym. Chociaż niektóre, przygotowane przez ich zespoły zestawienia komponentów nie odpowiadają niektórym potrzebom, to większość spełnia podstawowe oczekiwania. Jeśli zależy Ci na wydajności i komputerze gotowym do działania niemal od razu, to warto sprawdzić gotowe konfiguracje od Lenovo, które znajdziesz tutaj: https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Lenovo.bhtml .
 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej