Sale Obsługi w ZUS otwarte od poniedziałku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Sale Obsługi w ZUS otwarte od poniedziałku
Od 4 maja ZUS przywraca bezpośrednią obsługę klientów w swoich placówkach. Będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

ZUS podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi klientów. To bardzo ważne dla osób, które szukają informacji np. na temat rent i emerytur czy  chcą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Otwarcie sal odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W poniedziałki placówki będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00, a w od wtorku do piątku od godz. 8.00 do godz. 15.00.

W jednostkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie, bez kontaktu z pracownikami składać dokumenty, wnioski czy pisma.

ZUS zachęca do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto można założyć bez wychodzenia z domu, przez internet - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również w placówkach ZUS korzystając z pomocy pracowników.


- Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń. Za pomocą PUE można także złożyć wnioski o pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Ze względu na bezpieczeństwo należy odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Takie osoby powinny posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta (przez czas obowiązywania wytycznych rządowych).

Obsługa w placówkach ZUS będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami). Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.

Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące (za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem) nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną. Do odwołania pozostaną zamknięte Punkty Informacyjne ZUS w Nowym Dworze Gdańskim, Rumi i Ustce.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -8

  kika_gość_gość_gość

  01.05.2020, 08:18

  Nareszcie pozbyli się lęku i nabrali chęci do pracy.Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • +6

  Ewka_gość_gość

  01.05.2020, 10:12

  Wirus

  No zobaczymy jak to się skończy!!! Nagle wszystko otwierają, no chyba wirusa nie ma. A liczba zachorowań stale rośnie. Przecież te maseczki samorobny nie chronią wogole przed infekcja. Poczekamy zobaczymy jaki będzie finał tych luzowan .

  Odpowiedz
  IP: 89.206.xx7.xx6 
 • -4

  Bobo_gość

  01.05.2020, 11:25

  Emerytury

  Wszystkie złotówki won co biorą pensje i blokują młodym etaty

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • -2

  Bobo_gość

  01.05.2020, 11:47

  Emerytura

  Będą oszczędności kiedy. Zwolnimy stare pierdy izatrudnimy inteligietnych młodych ludzi przykład stara Pierda spółdzielnia mieszkaniowa garnuszewskiego

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • +2

  kot_gość

  01.05.2020, 13:13

  masakra

  Pałace zus otwarte och jak pięknie. Ale wiecie, że za te 20-30 lat emerytura to będzie coś śmiesznego? :) No ale taką mamy wolność. Nie chcesz mieć "emerytury" z zus - ale musisz płacić. Nie chcesz opłacać patologicznego nfz - ale musisz płacić. Szkolnictwo - dramat I tak dalej. Generalnie większość rzeczy centralnie planowanych, państwowych gdzie nikt nie odpowiada za nic i nikogo jest niewydolne. No ale Polacy mają teraz świnia plus, krowa plus, cebula plus. W końcu ktoś dał Polakom godność poprzez socjal... (Nie nie jestem peowcem ani lewakiem) pozdrawiam myślących. Ilość urzędników rośnie z roku na rok. Biurokratyczne molochy przygniatają ludzi, jesteśmy w ogonie europy jeśli chodzi o atrakcyjność dla pracodawców z ogromnymi kosztami pracowniczymi i pobocznymi. Nie mamy własnych firm a korporacje które wszędzie sobie poradzą rozpychają się barami. Jesteśmy robotnikami w swoim wyprzedanym kraju bananowym. Społeczeństwo, które swoją wiedzę czerpie z tv lub innego maistreamu niestety ma prawa wyborcze i większość cóż... Demokracja to jeden z najgłupszych systemów świata.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx6 
 • Ghh_gość

  02.05.2020, 16:25

  No NFZ to akuratt dla nas korzystne. Bo zadne prywatne ubezpieczenie w cenie do 1. Tys zl/nczbie nie zagwarsbtuje ci tego co nfz no warte 150 tys operacje mozgu, udarowe, smmiglpwce itp

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.