Biblioteczny filmik o książkach. Od drukarni do czytelnika

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Biblioteczny filmik o książkach. Od drukarni do czytelnika
Skąd na półkach bibliotecznych biorą się książki? Jaką drogę muszą przejść nim trafią w ręce czytelnika? Na te oraz na inne pytania odpowiedź można znaleźć w filmie przygotowanym specjalnie dla swoich czytelników przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Krótki film ukazuje, co dzieje się z książkami, które mają trafić na biblioteczne regały. W domu stawiamy książkę na półce i gotowe, w bibliotece dochodzi kilka etapów, ale to wszystko jest niezbędne, aby czytelnicy mogli jak najdłużej cieszyć się lekturą - mówi Klaudia Szamp pracownica MBP, współautorka filmu.

Pracownicy biblioteki nagrali materiał w Filii nr 7 przy ul. Ks. Wł. Młyńskiego 4 na Os. Witosa (Górki), ale ten sam proces powtarzany jest tysiące razy w każdej placówce bibliotecznej...

Biblioteka tczewska powiększa swoje zasoby o ponad 5000 książek rocznie. W ubiegłym roku czytelnicy korzystają ze zbiorów MBP w Tczewie ponad 130.000 razy i wypożyczyli około 260.000 książek.


Zapraszamy do obejrzenia filmiku.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  Mieszkaniec osiedla_gość

  01.05.2020, 09:37

  Biblioteka Gorki

  Chciałoby się pójść do biblioteki na osiedlu Witosa, ale częsta obecność W bibliotece Pana Mokwy zniechęca do tego. Niby Mężczyzna, niby dojrzały a plotkuje na pół osiedla i skłóca ze sobą mieszkańców. Nie ładnie Panie Kazimierzu.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx7 
 • +1

  Łupaszko_gość_gość

  02.05.2020, 14:46

  '' a'la long"

  On tam jakiś wolontariat prowadzi? Ostatnio trawe tam kosił? O co tam chodzi?

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx7 
 • Bfbhgf_gość

  03.05.2020, 11:36

  Po co komu biblioteka w dobie internetu i e boków... Zacofanie czy krok w tył

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • Mieszkaniec_gość

  03.05.2020, 15:09

  ...

  Pan Kazimierz Mokwa jest wszędzie :) ale nie ma go tam gdzie są libacje i głośne zachowanie ( mowa w Skwerku ) przy którym mieszka. Fika do starych mieszkańców, a do pijaczków nie fika bo się boi. Potrzebny Wam taki radny? Może czas wpuścić młoda krew która będzie patrzyła obiektywnie a nie "po starych układach"

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA