Świetlica w Maleninie oficjalnie otwarta

(fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Świetlica w Maleninie oficjalnie otwarta
Gmina Tczew wzbogaciła się o nowe miejsce spotkań i aktywizacji lokalnego społeczeństwa. W sobotę, 5 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie upragnionej przez mieszkańców nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Maleninie, w którym oprócz licznych mieszkańców udział wzięli m.in. Zastępca Wójta Gminy Tczew Tomasz Urbański, Sekretarz Gminy Katarzyna Beringer-Kusio, Radni Rady Gminy Tczew - Ewa Kuliszewska, Iwona Kończyńska, Wioleta Nürnberg, Sławomir Kurczyna, Marek Stelmach, Zenon Staszewski, Zbigniew Braun, była Sołtys Miłobądza Gabryela Ciesielska, właściciele sąsiadującej ze świetlicą firmy Sis Cargo.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: w imieniu Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka - Zastępca Wójta Tomasz Urbański, Sekretarz Gminy Tczew Katarzyna Beringer-Kusio, Sołtys wsi Malenin Roman Wendt oraz członek Rady Sołeckiej Marek Budych.

Podczas części oficjalnej Zastępca Wójta pokierował do organizatorów otwarcia słowa podziękowania i uznania za organizację uroczystości.

- Jest mi niezmiernie miło, że w imieniu Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka mogę uczestniczyć w otwarciu tak ważnej dla mieszkańców inwestycji. Mam nadzieję, że nowo powstała świetlica wiejska będzie w pełni spełniać funkcję rekreacyjno-kulturalną. Będzie ona miejscem spotkań, integracji mieszkańców oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. Jest to miejsce przyjazne mieszkańcom, gdzie najmłodsi będą mieli szansę zdobycia dodatkowej wiedzy, a także możliwość zabawy - powiedział Zastępca Wójta Gminy Tczew Tomasz Urbański.


Oprócz krótkich przemówień zaproszonych gości, dopełnieniem ceremonii okazały się piękne występy pary tanecznej - Pauliny Müller oraz Bartosza Nowaka z Akademii Tańca "Smooth" z Pruszcza Gdańskiego. Nie zabrakło również wyśmienitego poczęstunku przygotowanego przez Panie z KGW i wspólnego śpiewu w przemiłej atmosferze. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się występ Benedykta Urbańskiego, historyka miłobądzkiego, który przy dźwiękach gitary zanucił piosenkę zatytułowaną "Cudowny Malenin". Wszyscy kołysali się w rytm refrenu, bo "życie jak w bajce tu płynie...". Uroczystość była również doskonałą okazją do rozmowy z Panem Benedyktem - również w roli autora niedawno wydanej przy wsparciu Gminy Tczew publikacji pt. "Kronika Szkoły w Maleninie". Zebrani z zaciekawieniem przysłuchiwali się intrygującym historiom, ciekawostkom i anegdotom z życia szkolnej społeczności.

Gospodarz nowej świetlicy złożył na ręce Sekretarz Gminy podziękowania za zaangażowanie w realizację inwestycji, której wykonawcą była firma FUH JANUSZ Sp. z o.o. Spółka komandytowa.

Roboty budowlane polegały na rozbiórce starego budynku świetlicy znajdującego się na działce nr 78 w Maleninie, budowie nowej świetlicy wiejskiej oraz przebudowie linii napowietrznej nN. Nowa świetlica jest parterowym budynkiem wolnostojącym, niepodpiwniczonym o wymiarach 12,30m x 25,14m z dwuspadowym dachem. Wartość inwestycji to 1.599.000,00 zł. W ramach inwestycji zaprojektowano m.in. podjazd dla osób niepełnosprawnych prowadzący do głównego wejścia budynku oraz przewidziano 23 miejsca parkingowe, dodatkowo 4 dla osób niepełnosprawnych.

Drukuj
Prześlij dalej