Rurociąg Pomorski - ruszyły prace w terenie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Rurociąg Pomorski - ruszyły prace w terenie
W związku z budową II nitki Rurociągu Pomorskiego rozpoczęły się prace przygotowawcze w terenie. Aktualnie trwają prace planistyczne polegające na zaprojektowaniu trasy przebiegu rurociągu z uwzględnieniem szeregu czynników, takich jak: istniejąca zabudowa i infrastruktura, obowiązujące miejscowe plany, kwestie środowiskowe oraz wiele innych. Inwestycja przebiegać ma także przez teren powiatu tczewskiego.

Celem inwestycji jest tworzenie dodatkowej infrastruktury, która zapewni bezpieczeństwo tłoczeń i stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie dla transportu ropy naftowej na odcinku północnym, niezbędnej dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Rzeczypospolitej Polskiej.

Na przełomie marca i kwietnia br. geolodzy będą zwracali się z prośbą do właścicieli nieruchomości, przez które planowane jest poprowadzenie rurociągu, o umożliwienie wstępu na grunty w celu wykonania niezbędnych wstępnych badań geotechnicznych. Po uzyskaniu właściwych zgód, w okolicach miejscowości Gdańsk, Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Suchy Dąb, Pszczółki, Tczew, Subkowy, Pelplin, Gniew, Ryjewo, Kwidzyn, Gardeja, Łasin, Świecie nad Osą, Jabłonowo Pomorskie, Bobrowo, Brodnica, Osiek, Rypin, Puszcza Miejska, Szczutowo, Sierpc, Gozdowo, Bielsk i Radzanow będzie można zaobserwować ekspertów pracujących przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Podczas pierwszego etapu przeprowadzonych zostanie ok. 50 wierceń na odcinku 240 kilometrów planowanej trasy rurociągu.

W kolejnych miesiącach będą uzyskiwane zgody od właścicieli nieruchomości na wykonywane właściwych badań geotechnicznych dla celów projektu budowlanego. Drugi etap prac wiąże się z większą ilością badań terenowych. Na terenie gminy pojawią się również geodeci, którzy będą dokonywali niezbędnych czynności geodezyjnych, potrzebnych do opracowania map do celów projektowych.


Działania projektowe na zlecenie PERN S.A. prowadzi firma ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. Oddelegowani geolodzy w celu potwierdzenia prac posługują się stosownymi pełnomocnictwami, natomiast geodeci zgłoszeniem pracy geodezyjnej.

Bieżące informacje na temat podejmowanych działań można znaleźć na stronie internetowej dotyczącej tej inwestycji tj. www.rurociagpomorski.pl .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Prima Aprilis_gość

    10.07.2020, 13:47

    O to fajnie, że "będzie można zaobserwować ekspertów pracujących przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu"

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA