W tym roku marsz dla autyzmu będzie wirtualny

(fot. mat. prasowe)
Tczew - W tym roku marsz dla autyzmu będzie wirtualny
Ulicami Tczewa miał przejść niebieski marsz - wyraz solidaryzmu z osobami chorymi na autyzm. Pandemia pokrzyżowała plany organizatorów, co nie oznacza jednak, że przedsięwzięcie się nie odbędzie. Będzie - tylko w wirtualnej rzeczywistości.

Szkoła Podstawowa nr 8 i Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa we współpracy z Zespołem Placówek Specjalnych, Szkołą Podstawową nr 2, Szkołą Podstawową nr 4, Szkołą Podstawową nr 10 oraz II Liceum Ogólnokształcącym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tczewa organizuje II edycję Marszu i Festynu na Niebiesko dla Autyzmu w tym roku wirtualnie pod hasłem "Tczew na niebiesko dla autyzmu", które będzie trwało przez cały kwiecień, a rozpocznie się 02.04.2020 r., czyli w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W ramach wydarzenia odbędą się:

- Akcja na Facebooku "Tczew na niebiesko dla autyzmu", która polega na zrobieniu sobie w domu zdjęcia w niebieskim stroju, z niebieskimi rekwizytami lub zdjęcia domowych dekoracji przygotowanych z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz umieszczenia ich na profilach społecznościowych z #tczewnaniebiesko, a także umieszczenia ich na stronie wydarzenia "Tczew na niebiesko dla autyzmu" na Facebooku w czwartek 02.04.2020r.


- Cykl wydarzeń w lokalnych mediach "Poznaj autyzm i spróbuj zrozumieć", m.in. informacje w Telewizji Tetka, cotygodniowa audycja "Zainspiruj się integracją" w Radiu Tczew. Podczas audycji przez cały kwiecień w każdą środę po godz. 18.00 będą poruszane tematy związane z problemami i potrzebami osób ze spektrum autyzmu, wywiady z rodzicami, terapeutami, a także rozmowa z aktorem Ignacym Liss, który w spektaklu teatralnym wcielił się w postać osoby ze spektrum autyzmu.

- Konferencje on-line dla nauczycieli: "Komunikacja ze szkołą rodzica dziecka z dysfunkcją" oraz "Rola osoby wspomagającej dziecko z dysfunkcją w placówce szkolnej" przygotowane przez Fundację Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa. W wydarzeniu będą mogły wziąć udział również inne zainteresowane osoby.

- Warsztaty on-line dla dzieci z tczewskich placówek "Świecę na niebiesko", które zostaną wysłane w kwietniu do szkół w celu wykorzystania ich na zdalnych godzinach wychowawczych. Podczas warsztatów przekazane będą dzieciom informacje na temat osób ze spektrum autyzmu oraz rady, jak mamy się zachowywać wobec osób z niepełnosprawnościami i jak możemy działać wspólnie na rzecz integracji.

Wszystkie informacje na bieżąco będą zamieszczane na stronie wydarzenia na Facebooku "Tczew na niebiesko dla autyzmu".
Zachęcamy do śledzenia strony oraz aktywnego udziału.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 8 w Tczewie Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa
Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 4, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 10, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Placówek Specjalnych

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Tczewa
Patronat Medialny: Radio Tczew, Telewizja Tetka, Radio Głos, Kurier Tczewski, Dziennik Bałtycki, Tcz.pl.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Oddajcie kase_gość

  01.04.2020, 09:44

  "Futro z misia" najgorszym filmem roku

  tnij.tcz.pl/?u=7835de Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała Węże - nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało "Futro z misia" w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza, które triumfowało w aż czterech kategoriach. Teraz pytanie do Pobłockiego - kiedy oddasz kasę? Rozłożyć ci na raty czy weźmiesz kredyt i spłacisz od razu? Trzeba było wybudować publiczna toaletę lub dokupić koszy na śmieci niż ładować publiczną kasę na filmy swoich kolegów. Bynajmniej najgorszy film roku to słaba promocja miasta.

  Odpowiedz
  IP: 109.195.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.