Płonący samochód, ogień w lesie i pożary traw

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Płonący samochód, ogień w lesie i pożary traw
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 06.04.2020 roku do 12.04.2020 roku zanotowano łącznie 46 zdarzeń, w tym 18 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


10.04.2020r. Tczew ul. Jasińskiego - pożar samochodu

Na miejscu zdarzenia zastano pożar komory silnika samochodu osobowego VW Golf. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palącą się komorę silnika. Po ugaszeniu pojazd sprawdzono kamerą termowizyjną. W działaniach udział brał 1 zastęp z JRG Tczew.

12.04.2020r. Subkowy - kolizja drogowa
Po dotarciu na miejsce zdarzenia, zastano w polu leżący po dachowaniu na boku samochód osobowy marki BMW, kierujący znajdował się poza pojazdem. Osoba kierująca pojazdem odmówiła udzielenia pomocy lekarskiej. W działaniach brały udział 2 zastępy po jednym z OSP Subkowy i JRG Tczew.

12.04.2020r. Wielgłowy i Waćmierek - dwa pożary ściółki w lesie
Jeden pożar miał miejsce na terenie leśnictwa Bukowiec, a drugi na terenie leśnictwa Swarożyn. W sumie spłonęło 600m2 ściółki. W działaniach brały udział po jednym zastępie OSP Subkowy, OSP Brzuśce i OSP Swarożyn oraz 2 zastępy z JRG Tczew.

W minionym tygodniu strażacy powiatu tczewskiego 9 razy wyjeżdżali do pożarów traw. Oraz uczestniczyli w 15 zdarzeniach na terenie powiatu tczewskiego: zabezpieczenie infrastruktury przeznaczonej do walki z koronawirusem i rozgłaszanie komunikatów oraz 4 na terenie m. Gdańsk związanych z zabezpieczeniem infrastruktury przeznaczonej do walki z koronawirusem.

Drukuj
Prześlij dalej