Ostatnie dni obfitowały w wypadki

Wypadek (fot. KPP Tczew)
Tczew - Ostatnie dni obfitowały w wypadki
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 30.09.2019 roku do 06.10.2019 roku zanotowano łącznie 26 zdarzeń, w tym 3 pożary,  21 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

30.09.2019r - Gąsiorki A1 49,9 km- wypadek drogowy
Na miejscu zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Po sprawdzeniu stanu psychofizycznego dzieci nie stwierdzono u nich obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy: po jednym z OSP Morzeszczyn, PJRG Pelplin, JRG Starogard Gdański.


05.10.2019r - Szpęgawa, DW 224 - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym, pierwszej pomocy poszkodowanym udzielali przygodni kierowcy. W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały ranne, a droga została całkowicie zablokowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz usunięciu z jezdni rozbitych części pojazdów i rozlanych płynów eksploatacyjnych stwarzających zagrożenie. W usuwaniu skutków wypadku brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, oraz jeden zastęp z OSP Turze.

06.10.2019r - Wielki Garc DW 229 - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie samochodu osobowego marki Audi oraz Opla. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący Oplem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W usuwaniu skutków wypadku brały udział 3 zastępy: po jednym z OSP Wielki Garc, PJRG Pelplin, JRG Tczew

06.10.2019r - Szprudowo DK 91 - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych marki Skoda oraz Chrysler. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały ranne. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. Podczas działań ruch odbywał się wahadłowo. W usuwaniu skutków wypadku brały udział zastępy z JRG w Tczewie i OSP w Gniewie.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA