Z kroniki strażackiej - uszkodzony gazociąg i tir w rowie

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Z kroniki strażackiej - uszkodzony gazociąg i tir w rowie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17.01.2022 do 23.01.2022 roku zanotowano łącznie 36 zdarzeń w tym 4 pożary, 31 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

17.01.2022 - Tczew, ul. Kolejowa - pożar uszkodzonego gazociągu
Około godziny 16 do SKKP w Tczewie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu w czasie prac budowlanych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano gaz wydobywający się z uszkodzonego gazociągu niskiego ciśnienia, który spalał się na powierzchni ziemi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, monitorowaniu strefy zagrożonej wybuchem oraz pomocy pogotowiu gazowemu w likwidacji awarii. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Miłobądz oraz pogotowie gazowe.


19.01.2022 - Swarożyn, ul. Braterska - pożar samochodu

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar samochodu dostawczego. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęty był cały pojazd. Na skutek promieniowania uszkodzeniu uległ również drugi pojazd zaparkowany w pobliżu. Działania straży polegały na ugaszeniu palącego się samochodu oraz ochłodzeniu drugiego pojazdu. W zdarzeniu udział brał 1 zastęp z OSP Swarożyn.

20.01.2022 - Gąsiorki - tir w rowie
Na miejscu zdarzenia zastano samochód ciężarowy przewożący paszę, który na łuku drogi wpadł w poślizg. Ciągnik siodłowy blokował przejazd, natomiast naczepa zsunęła się do rowu i groziła przewróceniem się. Działania polegały na częściowym rozładowaniu naczepy z przewożonego ładunku oraz wyciągnięciu zestawu na drogę przy pomocy ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego. W działaniach brały udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Kierwałd oraz 1 zastęp z OSP Morzeszczyn.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA