Srebrna odznaka dla tczewskiego komendanta

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Srebrna odznaka dla tczewskiego komendanta
Wczoraj pomorscy policjanci uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Podczas tej wyjątkowej okazji Komendant Powiatowy Policji w Tczewie otrzymał Srebrną Odznakę "Zasłużony Policjant". W podniosłej atmosferze tego Święta wręczono wiele innych wyróżnień i podziękowań za pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów.

11 listopada przypadła 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. To najważniejsze święto państwowe. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

W czasie wczorajszych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Biskupiej wręczone zostały m.in. akty przedterminowego mianowania na wyższe stopnie policyjne, medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki Zasłużony Policjant. To wyróżnienia przysługujące policjantom, którzy wzorowo wykonują swoje obowiązki, ponadprzeciętnie angażują się w służbie, przejawiają własną inicjatywę i doskonalą kwalifikacje zawodowe. Podczas tej wyjątkowej okazji Komendant Powiatowy Policji w Tczewie otrzymał Srebrną Odznakę "Zasłużony Policjant".

Obchody Narodowego Święta Niepodległości połączono także ze Ślubowaniem nowo przyjętych policjantów. "Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia" - te słowa roty ślubowania wypowiedziało 57 nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył natomiast zrozumienia dla trudów tego zawodu.


Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. W najbliższych dniach trafią na szkolenie podstawowe w szkole Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi. Będą uczyć się m.in. podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Następnie wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Ceremonia była doskonałą okazją do wręczenia innych wyróżnień. Kapituła Medalu im. Danuty Siedzikówny "Inki" przyznała Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku Medal za godne uznania wieloletnie działania na rzecz upamiętniania Żołnierzy Wyklętych, ich wpływ na współczesne pokolenie i postawy młodzieży, dążąc do doskonałości, aby zachować się jak trzeba. Medal wręczył Pan Stefan Bronisław Kukowski - Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego Stanisława.

Wszystkim zgromadzonym policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku pogratulował oraz podziękował za dotychczasową służbę.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Przewodniczący Konwentu Morskiego kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki, Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, st.bryg. Piotr Socha Pomorski Komendant Wojewódzki PSP oraz Dyrektor Cappelli Gedanensis Pan Marek Więcławek.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +3

  Ja_gość_gość

  18.11.2021, 15:51

  Za rok zlota

  A ten jeden policjan jak patrzy tak krzywo z boku)))

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx5 
 • +3

  Arsen Lupin_gość

  18.11.2021, 21:38

  A gdzie Sudenis?

  =Śpi na Górkach ?

  Odpowiedz
  IP: 194.99.xx5.xx8 
 • +2

  Ja_gość_gość

  18.11.2021, 22:47

  Nie ma czasu.....w Gdańsku są lepsze imprezy

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx5 

  To ja_gość

  18.11.2021, 23:36

  Elo

  Elo mordeczki. Awansowałem. Jestem teraz w wojewodzkiej. Pozdro ryje. Elo . Trójmiasto jest moooje. Inny hajs..

  Cytuj
  IP: 178.235.xx4.xx0 
  +2

  Nikita_gość

  19.11.2021, 14:59

  @Arsen Lupin

  ...bierze przykład z Balbiny co śpi na Żoliborzu...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx8 
 • -2

  Ja _gość

  18.11.2021, 22:54

  Straż miejska

  Pozdrawiam Pana ze straży,ktory mi dzis NIE wystawil mandatu pod szpitalem/policją..... jest Pan kochany!! ))))

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx5 
 • Aldona_gość_gość

  18.11.2021, 23:34

  Mama

  Laske mu zrup Ty lada cznico

  Cytuj
  IP: 178.235.xx4.xx0 
 • -2

  Aldona wieśniaku_gość

  19.11.2021, 07:55

  Naucz sie pisać

  "Laske mu zrup Ty lada cznico"

  skory Ty tak okazujesz wdzięczności to przejdź się na komendę i rozdaj chłopakom , zobaczymy czy ktos tknie kijem chociaż!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx8 
 • dziabniety_gość

  19.11.2021, 08:43

  ja

  "Wczoraj pomorscy policjanci" - znaczy co, oni świętowali dzień niepodległości 17 listopada? Czy to po prostu artykuł wyszedł prawie o tydzień za późno?

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.