Noc Bibliotek 2023 za nami

Noc Bibliotek (fot. Jacek Cherek)
Noc Bibliotek 2023 za nami

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 7 października Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła mieszkańców Tczewa do udziału w tczewskiej edycji akcji Noc Bibliotek, w czasie której na czytelników czekały spotkania dla młodszych i starszych.

Dla najmłodszych czekały przygody Franka Błyskawicy - przedstawienie fragmentu książki "Franek Błyskawica - sen na Gradowej Górze" w wykonaniu aktorów, a przygotowane i prowadzone przez autorkę książki, Agnieszkę Śladkowską. Po przedstawieniu, dzieci nie tylko zostały poczęstowane przysmakami, o których była mowa w książce, ale także mogły zdobyć autograf autorki i zrobić sobie z nią zdjęcie.

Na dorosłych czekało spotkanie z Tomaszem Betcherem, autorem książek obyczajowych, historycznych i nie tylko. Sala zapełniła się fankami i czytelniczkami, które nie tylko mogły posłuchać rozmowy Joanny Cieszyńskiej z Bookieciarni (która była partnerem spotkania) z ulubionym autorem, ale także osobiście zadać pytania, zakupić książkę i zdobyć autograf.

W międzyczasie młodsi goście wraz z opiekunami mogli odwiedzić Mediatekę, w której czekały na nich gry planszowe i na konsoli, a także miejsce do odpoczynku i możliwość zapoznania się z ofertą, którą Mediateka - biblioteka rodzinna - przygotowała dla czytelników.


Ostatnim wydarzeniem spotkania było zwiedzanie biblioteki, na które przyszło tak wielu chętnych mieszkańców, że trzeba było podzielić grupę na mniejsze, aby sprawnie móc pokazać różne zakamarki biblioteki. Oprowadzaniu w nocnym klimacie towarzyszyła opowiadanie o historii i ciekawostkach związanych z budynkiem, nie zabrakło też pytań i odpowiedzi od zainteresowanych mieszkańców.

Dziękujemy za udział w Nocy Bibliotek, zapraszamy już za rok!

Fot. J. Cherek

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  iwona_gość_gość

  12.10.2023, 22:24

  kociewiak

  kolejna impreza dla SWOICH

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • -3

  _gość

  13.10.2023, 05:16

  I to z naszych podatków

  Cytuj
  IP: 159.205.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.