Bałdowo, Knybawa, Czarlin i Gniszewo bez wody

Woda
Tczew - Bałdowo, Knybawa, Czarlin i Gniszewo bez wody

zobacz galerię zdjęć: 2
Bałdowo, Knybawa, Czarlin i Gniszewo mają problem z dostępem do wody. Powodem jest awaria głównej magistrali wodociągowej.

Wody w części kranów na terenie gminy Tczew nie ma od poniedziałku od południa. Chodzi o Bałdowo, Knybawę, Czarlin i Gniszewo. Mieszkańcom podstawiono beczkowóz - z wodą zdatną do picia po przegotowaniu. Z komunikatu wynika, że beczkowóz stoi w Czarlinie na ulicy Spacerowej.

- Z uwagi na skalę i lokalizację awarii nie jest znana godzina przywrócenia dostawy wody. Za utrudnienia przepraszamy. - informuje w komunikacie głosowym firma Ecol - Eksploatacja, dostawca wody.


Z przedstawicielami firmy nie udało się nam skontaktować.


Aktualizacja, godzina 11.45:

Jak poinformował nas zastępca wójta gminy Tczew, Tomasz Urbański, zlokalizowano już źródło awarii. Mowa o przepuście pod rondem w Czarlinie. Awaria jest w trakcie usuwania. Nie wiadomo jeszcze, czy awarię uda się opanować dzisiaj, czy jutro.

Aktualizacja, godzina 13.21:

Obecnie beczkowozy stoją w Czarlinie na Dworcowej i Knybawie obok Hotelu nad Wisłą. Od godziny 15.00 beczkowozy zostaną ustawione w Czarlinie (Lipowa 58), Knybawie (Spacerowa 22) i Bałdowie (Długa 48). Z komunikatu rozesłanego do mieszkańców wynika, że przywrócenie dostaw wody ma nastąpić jutro.

- Do osób starszych lub przebywających na kwarantannie, o których wiemy postaramy się dostarczyć wodę w baniakach. Szacowane przywrócenie dostawy wody powinno nastąpić 13 stycznia. Wszelkie informacje są aktualizowane na centralce telefonicznej pod nr 798-55-66-88 i stronie internetowej ecol-eksploatacja.com - informuje gmina Tczew na swojej stronie internetowej.


Aktualizacja, godzina 19.41:

Nasi czytelnicy zwracają uwagę na dziwny kolor wody z beczkowozów. Poniżej nadesłane przez czytelniczkę zdjęcie wody z beczkowozu w zestawieniu z wodą kupioną w sklepie. Zarządca sieci przypomina, że woda jest zdatna do picia po przegotowaniu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +4

  Zenek 150_gość_gość

  12.01.2021, 11:27

  Woda

  Kto z Baldowa lub Knybawy będzie szedł z baniakami do Czarlina po wodę. Powinno podstawić się beczkowóz w każdej z miejscowości. Widocznie w Czarlinie mieszkają bardziej niż gdzie indziej wpływowi rządzący ?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx0 
 • +4

  Bałdowo_gość

  12.01.2021, 13:41

  Brak wody

  Jak będą robić jak dotychczas to będzie to trwało tydzień!!! Kto to widział żeby przy tak dużej awarii pracę kończyć o 16,00 i mieć wszystko w nosie przecież jest w tej firmie ekipa dyżurująca!!! Jak w wodociągach tczewskich jest awaria to pracują tak długo aż awaria zostanie usunięta. Ecol - Eksploatacja, dostawca wody BRAWO WY!!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx1 
 • +3

  Gość _gość

  12.01.2021, 15:55

  Taka władza

  Obena Władza Gminy za punkt honoru postawiła sobie zakończyć współpracę z firmą przez lata obsługującą sieć wodociągową w gminie i to efekt takich rządów. Nie pierwszy to problem z siecią wod-kan w Gminie Tczew w ostatnim czasie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx1 
 • MW_gość

  12.01.2021, 20:15

  kpina

  Wczoraj było na Czarlin podstawione 500l które się rozeszło w kilkanaście minut... Pytania mam dwa... Jaki jest przydział wody na osobę przy tej awarii jak czarlin sam ma około 900 osób ! Drugie pytanie jak wytłumaczyć krowie/świni czy innym zwierzakom że jest awaria i musza poczekać jeszcze jeden dzień ? Czy dostawca zrekompensuje zakup wody butelkowanej w czasie awarii skoro nie zapewnił dostaw wody?

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx5.xx2 
 • Gość_gość

  12.01.2021, 20:20

  kpina

  Do picia woda kupowana, ale jak mam toalete używać jak nie ma czym spłukać ?! Cywilizacja taka że śnieg w wiadrach trzeba topić na wodę... CZY JAKIŚ LAJTOWY RADNY SIĘ ZA TRN BURDEL WEŹMIE I ZACZNIE WYJAŚNIAĆ JAK TYLU LUDZI 3 DNI NIE MA WODY !!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.