Policjanci uczą bezpieczeństwa na ferie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Policjanci uczą bezpieczeństwa na ferie
Tczewscy policjanci spotykają się z pierwszoklasistami szkół podstawowych. W tym tygodniu mundurowi odwiedzili m. in. uczniów z dwóch szkół, gdzie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Takie spotkania odbywają się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. "Uczę się bezpieczeństwa".

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych oraz zabaw dla uczniów, które nie zawsze są dla nich bezpieczne. Dlatego tczewscy policjanci wczoraj spotykali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 10 w Tczewie mówiąc o bezpieczeństwie w czasie ferii. W tym tygodniu mundurowi odwiedzają pierwszoklasistów ze szkół podstawowych, gdzie przypominają o bezpieczeństwie w trakcie zabaw na świeżym powietrzu. Spotkania odbywają się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. "Uczę się bezpieczeństwa".

- Jednym z zagrożeń, o którym przestrzegają policjanci jest niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy. Stróże prawa informują również młodych ludzi, co należy zrobić, gdy załamie się pod naszym ciężarem lód i jak postępować, gdy ktoś jest świadkiem takiego niebezpiecznego zdarzenia. Dodatkowo mundurowi przypominają pierwszoklasistom, kto to jest osoba obca oraz jak należy zachować się w kontakcie z taką osobą. Mundurowi informują uczniów, co należy zrobić, gdy taka osoba zapuka do drzwi pod nieobecność rodziców. Stróże prawa przypominają również młodym ludziom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz zwracają szczególną uwagę na noszenie odblasków, które niejednokrotnie pieszemu uratowały życie. Na zakończenie każdego spotkania policjanci życzą udanych, a zarazem bezpiecznie spędzonych ferii każdemu uczestnikowi spotkania. - relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Policjanci prowadzą corocznie działania profilaktyczne oraz czuwają nad bezpieczeństwem przez cały okres trwania ferii. Funkcjonariusze do jutra będą spotykać się z pierwszoklasistami i będą "uczyć ich bezpieczeństwa".


Drukuj
Prześlij dalej