Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - zadbaj o bezpieczeństwo na wakacjach!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - zadbaj o bezpieczeństwo na wakacjach!
Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Aby spędzić wakacje w beztroski i spokojny sposób, powinieneś zadbać o ubezpieczenie na czas wyjazdu. Istnieje wiele możliwości - jedną z nich jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

1. Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?
2. Jakie są korzyści z posiadania EKUZ?
3. Dla kogo jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?
4. Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ) umożliwia korzystanie z usług medycznych na koszt NFZ podczas pobytu czasowego (na przykład wyjazdu turystycznego lub w celu pracy za granicą) w innym państwie członkowskim UE/EFTA. Taką kartę może sobie wyrobić każda osoba, która jest uprawniona do otrzymywania świadczeń zdrowotnych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W zależności od sytuacji osoby ubiegającej się o wydanie karty, jej ważność może wynosić od 42 dni do 5 lat.

Jakie są korzyści z posiadania EKUZ?

Dzięki wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego możliwe jest otrzymanie świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ podczas pobytu za granicą. Jeżeli podczas wyjazdu na urlop lub do pracy poza Polską przytrafi ci się wypadek lub zachorujesz, będziesz mógł skorzystać z pomocy medycznej i nie płacić dodatkowo. Dzięki jej posiadaniu możesz spokojnie spędzić wakacje, nie troszcząc się o ewentualne koszty. Wyrobienie EKUZ jest bezpłatne - więcej informacji możesz znaleźć na stronie ekuz.com.pl .

Dla kogo jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Kartę EKUZ ma prawo wyrobić każda osoba, która ma prawo do świadczeń zdrowotnych ze strony NFZ - między innymi osoby pracujące, które płacą składki zdrowotne, ich małżonkowie i dzieci, uczniowie szkół i studenci oraz emeryci i renciści. Karta ta jest szczególnie przydatna dla osób, które wyjeżdżają na wakacje lub do pracy za granicę.

Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Wniosek o wydanie karty można pobrać ze strony NFZ. Po wypełnieniu można go dostarczyć do Narodowego Funduszu Zdrowia na kilka sposobów: wysłać do oddziału wojewódzkiego NFZ pocztą, faksem, e-mailem lub złożyć osobiście albo skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP. Dokumenty do wypełnienia można pobrać ze strony https://ekuz.com.pl/strefa-dokumentow/ . Dostępne są tam również szczegółowe informacje dotyczące karty - komu przysługuje, jak ją wyrobić i gdzie znajduje się najbliższy oddział, w którym możesz złożyć wniosek.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Graj_gość

  23.05.2019, 13:11

  bzdura

  Bzdura. Można załatwić wyłącznie osobiście w Gdańsku. Wniosek wysłałem emailem 3 tygodnie temu bez informacji zwrotnej. Gdy zadzwoniłem do NFZ dowiedziałem się, że są zawaleni wnioskami i nie ma opcji przez najbliższy miesiąc, może dwa na otrzymanie karty przez pocztę. Dramat, żeby w XXI wieku musieć brać urlop z pracy, żeby otrzymać durną kartę EKUZ.

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx1 
 • Kasia_gość

  23.05.2019, 13:51

  nic nie warta

  Jeszcze napiszcie, że ta karta jest nic nie warta i nie zastępuje polisy turystycznej jedynie co może obniżyć koszty leczenia zagranicą

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • Ewa_gość

  24.05.2019, 08:59

  Karta europejska

  Uważam że jest bardzo pomocna za granicą tylko ten wie co musiał jej użyć.Nie płacimy za leczenie A leki też są że zniżka jeśli taka obowiązuje na lek. Potrzebne badania też są za darmo więc warto taka kartę mieć!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 82.36.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.