Będą szukać najemcy dla przystani

Przystań nad Wisłą (fot. tcz.pl)
Tczew - Będą szukać najemcy dla przystani
Co z budynkiem przystani nad Wisłą? Na razie nie powiodły się próby jej sprzedaży. Jest jednak szansa, że dokończenie budowy powstających nad Wisłą apartamentowców, wpłynie na atrakacyjność obiektu w oczach potencjalnych inwestorów. Miasto nie chce już ogłaszać kolejnego przetargu na sprzedaż budynku - ale planuje go wynająć.

Miasto już od jakiegoś czasu szuka nabywcy na budynek przystani nad Wisłą. Obiekt ma duży potencjał - stoi w atrakcyjnej lokalizacji i może służyć np. za pub, czy restaurację. Cena wywoławcza obiektu została w ostatnim przetargu obniżona do 1,5 mln zł. Wiele wskazywało na to, że ratusz może znaleźć rozstrzygnięcie, bo do ratusza dzwoniły telefony. Chociaż było zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców, a nawet wpłynęło wadium na ogłoszony przez ratusz przetarg, to w ostateczności nie doszło do sprzedaży przystani. Oferent nie stawił się na przetargu.

Ratusz podjął już decyzję, że na razie nie będzie szukać nabywcy, ale dzierżawcy obiektu:

- Obecnie przygotowywany jest przetarg na dzierżawę budynku przystani. Planujemy, ze przetarg odbędzie się na przełomie roku. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

W przestrzeni publicznej pojawia się wiele pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca:

- Przystań stoi pusta, bez szans na sprzedaż w rozsądnej cenie. Moim zdaniem jest proste rozwiązanie, który przyniesie miastu i mieszkańcom dużo korzyści. Złożyłem wniosek, aby miasto rozpoczęło rozmowy o użyczenie tego obiektu dla Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Przystań może stać się, nie tylko centrum działań związanych z żeglugą wiślaną, ale także być miejscem edukacji ukierunkowanej na rzekę i żeglarstwo. Dlaczego akurat Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku? Ponieważ to poważna instytucja z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, która ma w Tczewie dwa oddziały - Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków Tczew. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. - uważa radny Łukasz Brządkowski.

W internecie wywiązała się ciekawa dyskusja. Inny pomysł ma Michał Bollin:

- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE z nową siedziba na Przystani? Pomysł Łukasza, aby obiektem zarządzało Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku jest sensowne, ale czy najlepsze? LOT na przystani mógłby spełniać nie tylko zadania punktu informacyjnego ale w przestrzeni "po restauracyjnej" stworzyć coś na kształt stałej galerii dla lokalnych artystów (malarzy, rzeźbiarzy itd. - kto jeździ po Polsce wie o czym mówię) Obsługa turystyki wodnej wpisana jest wg mnie w naturę LOT-u i nie powinno to stanowić problemu. Lokalizacja, miejsca parkingowe - wszystko się zgadzać. Dodatkowo Fabryka Sztuk dostanie dodatkową przestrzeń do zagospodarowania na warsztaty. Wszyscy zyskują.

Z kolei Radosław pisze na Facebooku:

- Mam nieco lepsze rozwiązanie - może przekazać ją razem z pomostem na własność lub wieczyste użytkowanie klubowi wioślarskiemu, który odnosi sukcesy i przywozi medale, a gnieździ się w zatęchłym hangarze...

Wiele wskazuje na to, że na atrakcyjność nieruchomości i zainteresowanie potencjalnych inwestorów wpłynie to, że w ciągu kilku miesięcy do nowych mieszkań w tej okolicy sprowadzić może się może kilkuset nowych mieszkańców. Tylko w kamienicy nad Wisłą, której budowa ruszyła pełną parą, po tym jak przechodzącemu trudności deweloperowi udało się pozyskać inwestora - powstanie blisko 150 mieszkań. Trwa też budowa innych apartamentowców w sąsiedztwie bulwaru. Nowi lokatorzy mogą stanowić sporą grupę potencjalnych klientów - którzy chcą zjeść obiad, napić się kawy, bądź iść na bilard.

Pewne jest jedno - z zapowiedzi miasta wynika, że bez względu na przeznaczenie i przyszły los przystani - w tym miejscu zostanie rola utrzymana z żeglugą. Ze sprzedaży zostaną wyłączone pomosty. Latem pojawiły się udogodnienia dla wodniaków w rejonie tczewskiej przystani rzecznej. Osoby z łódek mają możliwość korzystania z automatu z bieżącą wodą oraz stanowiska z prądem.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • +9

  Łupaszko_gość_gość

  07.10.2021, 08:30

  "a 'la long"

  Żenada...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx7 
 • +13

  spływ z dzierżawy_gość

  07.10.2021, 14:56

  Pobłocki co z tobą?

  wyrzucili najemcę żeby sprzedać, teraz szukają najemcy bo nie sprzedali a ja się pytam ile miasto straciło na tej genialnej operacji panie rezydencie?

  Cytuj
  IP: 88.199.xx3.xx1 
 • +11

  drakula_gość

  07.10.2021, 08:55

  kabaret Tczewski bawi i ostrzega

  Najbardziej mnie rozbawiło słowo ,,apartamentowców,,CZY chodzi o te zawilgocone i zalane betony ? Ale jaja , tylko naiwni kupią te pseudo mieszkania z widokiem na ruiny mostu czytaj mola Lisewskiego. Od rana do wieczora krzyk dzieci , a wieczorem czewskiej patoli co rozwala wszystko dookoła.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +7

  aaa_gość

  07.10.2021, 11:23

  Oni żyją w innym świecie albo są tak głupi ludzie którzy kupią te mieszkania będą spłacać taki kredyt że nie wiadomo czy im na chleb starczy ,mają plany że te osoby będą chodzić tłumnie na obiady dobre typowe myślenie tej bandy nieudaczników .Nic w tym mieście im nie wychodzi .ps Zegar w cieniu nr 1 w kraju ...

  Cytuj
  IP: 47.71.xx4.xx0 
 • +14

  mn_gość

  07.10.2021, 09:10

  Wybudować z funduszy unijnych a potem sprzedać. Tak się robi biznesy. Tylko i wyłącznie tylko władze miasta są winne, że tak zmarnowano potencjał tego miejsca.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx1 
 • +10

  qq_gość

  07.10.2021, 09:14

  qwa stena line bedzie cumować.....było dobrze był najemca ale nie broda i ekipa musi asze cos poprawic ...znaczy spier..lić

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +1

  Rowerowy_johny_gość

  07.10.2021, 11:28

  Jak będzie trwała jakość .....

  ...., czyli po prostu dobre żarcie to będę tam chodził. Do tej pory to była wielka prowizorka, no i jak to po prowizorce pozostała ruina.

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx2.xxx 
 • +11

  c_gość

  07.10.2021, 11:29

  "do nowych mieszkań w tej okolicy sprowadzić może się może kilkuset nowych mieszkańców. Tylko w kamienicy nad Wisłą, której budowa ruszyła pełną parą, po tym jak przechodzącemu trudności deweloperowi udało się pozyskać inwestora - powstanie blisko 150 mieszkań. Trwa też budowa innych apartamentowców w sąsiedztwie bulwaru. Nowi lokatorzy mogą stanowić sporą grupę potencjalnych klientów - którzy chcą zjeść obiad, napić się kawy, bądź iść na bilard." Tam już była restauracja i wszyscy wiemy i widzimy, jak to się skończyło. Były na początku huczne zapowiedzi, że będzie turystyka wodna, będą po pochylni spuszczane łodzie i jachty, będą do Tczewa przypływały statki wycieczkowe z Krakowa, turyści będą wysiadać i zwiedzać Tczew. Z tego, to już w ogóle od samego początku nic nie wyszło. I teraz nagle ma knajpa funkcjonować, bo parę mieszkań oddadzą do użytku? Najpierw trzeba zrobić, żeby Stare Miasto w Tczewie było tym, czym Stare Miasto w innych miejscowościach, a nie siedliskiem meneli i patologów zasiedlających komunalne kamienice i je skutecznie dewastujących.

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • +4

  a_gość

  07.10.2021, 12:52

  Ja myślę że mieszkańcy tych bloków nie będą tam chodzić bo nie będzie kasy ,ale myślę że może im się to udać przecież będą tam te tłumy ludzi którzy przybędą po reklamie filmu Futro z Misia jak tylko coronka się skończy będą atakować ze wszystkich stron mostem zabytkiem, łodziami ,nawet w pław przecież tyle kasy poszło to nie możliwe żeby to był kolejny nie wypał naszych mądrych głów. Ha Ha Ha

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx2 
 • +6

  co się dzieje z tym Tczewem? _gość

  07.10.2021, 12:55

  Mini Biedre albo Żabkę tam otworzyć...to się zawsze opłaca. I okoliczna gawiedź chętnie kupi puszeczkę albo hot-doga.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +1

  Mario_gość

  09.10.2021, 00:23

  No nie mogę Panie Prezydencie

  Żal po prostu czytać tych wypocin. Chyba powinnienem być napis artykuł sponsorowany? Ale kogo? Prezydenta- który wyrzucił najemcę, bo chciał sprzedać lokal. Ale jednak się nie udało i teraz swoją porażkę przekuwa w wygraną. To nic, że miasto nie ma wpływu do budżetu z dzierżawy. To nic że lokal stoi pusty, nieużywany, nieogrzany i niszczeje. Przecież to zwycięstwo, wynajmiemy ten lokal. Czy to jest czeski film, czy tylko ja to widzę?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx7 
 • -1

  latoszka_gość

  09.10.2021, 09:22

  Tomek Latoszka ten zboczeniec zbankrutował ? Czyżby karma ?

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.