Kiedy ruszy łatanie dziur po zimie?

Dziura w jezdni po zimie (fot. tcz.pl)
Tczew - Kiedy ruszy łatanie dziur po zimie?
Zakład Usług Komunalnych wybiera firmę, która zajmie się bieżącym utrzymaniem dróg na terenie Tczewa. Chodzi m. in. o wypełnianie dziur masą bitumiczną, na co czekają kierowcy po zimie.

Tegoroczna zima może nie była wyjątkowo sroga, ale ostatnie tygodnie dały się we znaki powierzchniom bitumicznym. Dodatnie temperatury w ciągu dnia i mróz w nocy to najgorsze warunki dla asfaltu - woda dostaje się w szczeliny i zamarzając, rozsadza, powodując wyrwy w nawierzchni. W ostatnich dniach narzekają na nie tczewscy kierowcy.

- 15 marca nastąpi otwarcie ofert na bieżące utrzymanie dróg - chodzi o bitumikę i drogi szutrowe. W tym roku nie będzie tzw. łatania dziur z wiaderka - remonty wiosenne wykona wyłoniony w przetargu wykonawca. Prace będą mogły ruszyć po około 2 tygodniach od podpisania umowy. Przeglądów dróg dokonujemy praktycznie codziennie i mamy listę miejsc wymagających naprawy - wyjaśnia nam Przemysław Boleski, prezes Zakładu Usług Komunalnych.

Warunkiem rozpoczęcia prac jest dobra pogoda - temperatury w nocy nie powinny spadać poniżej zera, powinno też być sucho. Formalnie do 15 kwietnia trwa akcja zima - czyli w stanie gotowości pozostają pługi.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  Tczew_gość_gość

  14.03.2023, 08:40

  Jak co Roku dziury zaczną łatać jesienią jak będzie padał deszcz żeby przy pierwszym przymrozku wysadziło wszystko i żeby była jeszcze większa dziura

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx0.xx7 
 • +1

  Asfaltowiec_gość

  14.03.2023, 13:14

  rób dobrze albo wcale

  Poblocki zrób porządny remont ulicy a nie dwa razy w roku przez 10 lat łatasz te same dziury a te same firmy ciągną z tego hajs. Policzyłeś kiedyś ile kosztują miast co roku te prowizorki ile porządnych remontów by miasto wykonało?

  Cytuj
  IP: 94.254.xx5.xx6 
 • +1

  Cyge bok_gość_gość_gość

  14.03.2023, 10:29

  I o to chodzi żeby łatać jesienią i po zimie Żeby zawsze praca była

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx8 
 • +4

  Hejtu_gość

  14.03.2023, 11:11

  Ul. Bałdowska wygląda jakby ktoś puzzle na niej układał, łata na łacie dziura na dziurze. Czy powiat tczewski nie jest w stanie wyremontować kompleksowo tej drogi? Przecież jest to jedna z głównych dróg wjazdowych!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx7 
 • +2

  Ul Bałdowska jest miasta Tczew_gość

  14.03.2023, 13:17

  Baldowska jest miejska

  Odwal się od powiatu i starosty Augustyna

  Cytuj
  IP: 94.254.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.