Uwaga sołtysi! Można zdobyć nagrody finansowe dla wsi. Rusza konkurs Funduszu Sołeckiego

Łąka, wieś, kwiaty, lato (fot. tcz.pl)
Tczew - Uwaga sołtysi! Można zdobyć nagrody finansowe dla wsi. Rusza konkurs Funduszu Sołeckiego
Jeśli zrealizowaliście ciekawe inwestycje i chcecie się tym pochwalić zgłoście się do konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa". Trwa już etap wojewódzki konkursu, w którym pula nagród wynosi 12 tys. zł.

Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać do 15 marca 2022 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Lokalne projekty

Boiska, siłownie na otwartym powietrzu czy remonty wiejskich świetlic. Takie małe, lokalne projekty sprzyjają tworzeniu przestrzeni publicznych oraz umacnianiu kontaktów społecznych. Ale także znacząco odmieniają wiejski krajobraz.


- Bardzo często jednak o nich zapominamy. A warto się nimi pochwalić. Pokażmy mieszkańcom Pomorza, jak nasze wsie pięknieją - mówi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.


Okazją do tego jest nowy konkurs "Fundusz Sołecki - najlepsze inicjatywy". Zgłoszenia już trwają.

Wyjątkowy konkurs

W konkursie startować mogą sołectwa z całego Pomorza.

- Celem jest nie tylko promocja idei Funduszu Sołeckiego. Chodzi tu także o aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich - mówi wicemarszałek.

Konkurs może też stanowić doskonałą okazję do edukacji społeczeństwa w zakresie planowania lokalnego i uwzględniania w nim dbałości o środowisko. W regulaminie przewidziane są nagrody finansowe dla najlepszych. A co będzie oceniać komisja?

- Najwięcej punktów można otrzymać za pozytywny wpływ projektu na poprawę warunków życia. Komisja będzie też zwracać uwagę na zaangażowanie mieszkańców a także oryginalność i innowacyjność projektu - opisuje wicemarszałek Sarnowski.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe. Za zajęcie pierwszego miejsca wygrać można 5 tys. zł, za drugie miejsce 4 tys. zł, a zdobywca najniższego miejsca na podium otrzyma 3 tys. zł.

Informacje praktyczne

Aby wystartować w wojewódzkim etapie konkursu należy do 15 marca 2022 r. nadesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego aplikację.


- Trzeba wypełnić formularz oraz dołączyć 10 dobrej, jakości zdjęć wykonanej inwestycji. Każde sołectwo może zgłosić tylko jeden projekt - wyjaśnia Sarnowski.


Co ważne, w konkursie nie mogą brać udziału sołectwa, które uzyskały dotację w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa w Biuletynie Informacji Publicznej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • ._gość

  28.01.2022, 09:05

  Chleb.

  Piękne a może bardzo piękne zdjęcie to chyba polne maki często spotyka się w obrazach i piosenkach np. igła i mak KSU nie znam się na makach tylko na makowcach z maku moim zdaniem bardziej by pasowało zdjęcie pola ze zbożem plus ciężka praca rolnika = świeży chleb i bułki.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx6.xx1 
 • +1

  ._gość

  28.01.2022, 09:22

  ...

  Kiedyś chyba więcej zła młodzież zbierała nie owoce tylko maki do kompotu jak można obejrzeć na starych filmach dokumentalnych ''zatanczyć pogo''1985r. a film ''bilet powrotny'' 1979r.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx6.xx1 
 • -1

  qq_gość

  29.01.2022, 09:22

  a nasz sołtys tez weźmie udział na budowe jakiejś kolejnej pedałkowni? albo chociaż zrobiłby coś dla ludzi i otworzył ul miejski tam to były więzi zawiązywane

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +1

  OBSERWATOR_gość_gość_gość_gość_gość

  30.01.2022, 11:12

  NAGRODA

  HA,HA.HA - 5000 ZŁOTYCH TO TYLE ILE NIEJAKI WICESTAROSTA - FLISIK ANDRZEJ OTRZYMAŁ PODWYŻKĘ PENSJI ZA CIĘŻKĄ PRACĘ EMERYTA Z P.S.L. OD NIJAKIEGO STAROSTY AUGUSTYNA HA,HA,HA.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.