Uczniowie I LO mogą się uczyć w plenerze

Zielona szkoła w I LO (fot. I LO)
Tczew - Uczniowie I LO mogą się uczyć w plenerze

zobacz galerię zdjęć: 4
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie mogą korzystać z plenerów nie tylko podczas przerw. Zakończyła się właśnie realizacja projektu "Zielona klasa", dzięki któremu lekcje mogą być prowadzone w terenie. W planach jest już powstanie kolejnej klasy na świeżym powietrzu.

Podłoże "Zielonej klasy" stanowi kostka granitowa.

- Otrzymaliśmy ją bezpłatnie od GDDKiA O/Gdańsk Rejon w Tczewie. Cement i piasek zakupiło Starostwo Powiatowe w Tczewie. Plac wyłożył kostką nasz konserwator - Sławomir Lamek. Chcieliśmy, żeby było bezpiecznie i obiekt był chroniony przed dewastacją. Dlatego poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Tczewie o sfinansowanie kamerki. - tłumaczą przedstawiciele I LO w Tczewie.

Firma Konstrukcje Polska sp. z o. o. z Kończewic na własny koszt wykonała stabilne, drewniane stoły i ławki.


- Dodatkowo stworzyliśmy zrzutkę. Uzbieraliśmy 4 830 zł. Pieniądze ze społecznej zbiórki zostały wykorzystane na prace ziemne - przygotowanie placu, zakup słupów i kotew, żagli przeciwsłonecznych. - dodaje szkoła. - Bardzo się cieszymy, że znaleźli się ludzie o wielkich sercach, którzy pomogli szkole w urzeczywistnieniu pomysłu sprzed pandemii - powiedziała dyrektor I LO w Tczewie Jadwiga Andrzejewska, dziękując panu Rafałowi Linkowi, współwłaścicielowi firmy, który dostarczył wyposażenie Zielonej Klasy do szkoły.


To nie koniec zmian w otoczeniu "ogólniaka". Liceum przygotowuje się do uruchomiania drugiej Zielonej Klasy, dlatego pozostałą kwotę ze zbiórki (2 205,39 zł) przeznaczy na zakup dodatkowych stołów i ławek.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -2

  qq_gość

  18.05.2022, 10:29

  A nie lepiej 1-2 stoły ustawić tam z tyłu? Tam to dopiero by była dobra posiadanka. A ile kultury człowiek zazna :D

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • Paweł_gość

  18.05.2022, 20:18

  Reklama I LO pełną gębą

  Jak były matury, to rozmawiano tylko z uczniami ILO ( przecież to jedyna szkoła średnia w Tczewie ). Teraz artykuł, jak to świetnie można się w Curie uczyć na podwórku. Zbliża się rekrutacja i widać, że tcz.pl intensywnie uczestniczy w reklamie jednej szkoły. Ciekawe tylko, kto wziął kasę?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx4 
 • +1

  qq _gość

  19.05.2022, 06:14

  jak to kto...najznametszy

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • +5

  Abs_gość

  19.05.2022, 01:27

  Curie

  Super. Szkoła ma wielki wspaniały teren, który wręcz prosi się o dobre zagospodarowanie. Zielone klasy, siłownia pod chmurką (już jest), wiaty ogrodowe, łąka kwietna... Powodzenia. I oby nikt tego nie zniszczył.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx5 
 • Andrzej_gość

  12.06.2022, 02:09

  Gdzie lepiej w I czy w II LO?

  Mój syn za rok kończy 8 klasę. Która z wymienionych w temacie szkół jest lepsza i pod jakim względem?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA