Pomyśl o zdrowiu... Zadbaj o swoje płuca

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Pomyśl o zdrowiu... Zadbaj o swoje płuca
Nowotwory złośliwe po chorobach układu sercowo-naczyniowego stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce, nowotwory złośliwe płuc powodują u mężczyzn ok. 31% zgonów, u kobiet 15% zgonów nowotworowych. Powiat Tczewski, biorąc pod uwagę niepokojące dane epidemiologiczne, opracował i przystąpił do realizacji programu w kierunku raka płuc pod nazwą: Recepta na raka - program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego.

W ramach programu mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku 55-80 lat, którzy palą od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub palili w przeszłości przez co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie i rzucili palenie w ciągu ostatnich 15 lat, mogą skorzystać z bezpłatnych badań klatki piersiowej metodą niskodawkowej tomografii komputerowej LDCT.

Badanie jest poprzedzone i zakończone specjalistyczną (pulmonologiczną) konsultacją lekarską. Z badań przesiewowych w ramach programu można skorzystać jeden raz.

W sprawie uczestnictwa w programie należy kontaktować się bezpośrednio z realizatorem programu - Szpitale Tczewskie SA:

- 58 777 52 37 lub
- 58 777 68 58
- w poniedziałki i środy w godzinach od 13:00 do 15:00 oraz we wtorki i czwartki w godzinach od 16:00 do 18:00.

Więcej na naszej stronie internetowej :
https://www.powiat.tczew.pl/bezplatne-badania-profilaktyczne/recepta-na-raka-program-wczesnego-wykrywania-raka-pluc-wsrod-mieszkancow-powiatu-tczewskiego.html

W 2020 roku program finansowany jest ze środków Powiatu Tczewskiego, Miasto Tczew, Gmina Tczew, Miasto i Gmina Pelplin, Gniew - miasto z charakterem, Gmina Subkowy - Urząd Gminy w Subkowach oraz NFZ.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -4

  anty mask_gość

  08.07.2020, 10:47

  oddychaj świeżym powietrzem

  zadbaj o swoje płuca i nie noś maseczki, która powoduje więcej szkód . Nie daj się zniewolić pandemii strachu. Nie szczep się i nie daj się zaczipować rządowi światowemu. Bądź wolny od strachu i żyj życiem w radości. Nie oglądaj TVN , tej obrzydliwej propagandzie demonów.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • +1

  bubu_gość_gość

  08.07.2020, 19:47

  Badania

  A czy ci co nie truli się świadomie tylko byli przez te naście lat narażeni na dym papierosowy (kiedyś paliło się wszędzie) mogą skorzystać z darmowej profilaktyki Czy może mieli odkładać kaskę i oszczędzać na badania (przecież nie wydawali na fajki) śmieszne jest to że sponsoruje się badania komuś co świadomie naraża się na ryzyko

  Odpowiedz
  IP: 83.233.xx3.xx8 
 • +1

  gosc_gość_gość_gość_gość

  08.07.2020, 20:32

  Rak płuc

  Do bubu_gość_gość, to jest cały sens.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA