Szybka interwencja strażaków zapobiegła olbrzymim stratom. Płonęły lasy pod Tczewem

Pożar lasu (fot. Kp PSP Tczew)
Tczew - Szybka interwencja strażaków zapobiegła olbrzymim stratom. Płonęły lasy pod Tczewem

zobacz galerię zdjęć: 2
Tylko szybka interwencja straży zapobiegła powstaniu dużych strat w lasach w okolicy Tczewa. Prawdopodobnie doszło tam do zaprószenia ognia. Sprawę wyjaśnia policja.

W wielkanocną niedzielę strażacy JRG Tczew i jednostki z gminy Subkowy oraz gminy Tczew walczyły z dwoma pożarami ściółki w lesie.

- Miało to miejsce w Wielgłowach i Waćmierku. Prawdopodobną przyczyną pożarów było podpalenie. Oba pożary zostały ugaszone. - mówi mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik KP PSP w Tczewie - Szybka interwencja straży zapobiegła dużym stratom. Łącznie w obu działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej.

Jeden pożar miał miejsce na terenie leśnictwa Bukowiec, a drugi na terenie leśnictwa Swarożyn. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy przeprowadzą czynności śledcze.


Przypominamy, że w nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasów, a dodatkowo - najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +25

  md_gość

  12.04.2020, 19:01

  Podpalenie? Czyżby jakąś gnidę swędziały łapki i chciała pobawić się zapałkami?

  Odpowiedz
  IP: 185.244.xx4.xx8 
 • +21

  Dred24_gość

  12.04.2020, 21:47

  Strażacy

  Głąby kapuściane nawet w święta strażakom spokoju nie dadzą. Od tygodnia trąbią, że sucho, bo nie pada, to pacan trawę musi palić.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx5 
 • +11

  Sławek EU07_gość

  13.04.2020, 10:03

  Podpalenie

  Nie trzeba wchodzić do lasu, jadąc drogą wystarczy że kierowca lub pasażer wyrzuci niedopałek papierosa z jadącego samochodu.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.