Już w sobotę Narodowe Czytanie. W tym roku Sienkiewicz i Orzeszkowa

Narodowe czytanie (fot. KH/MM)
Tczew - Już w sobotę Narodowe Czytanie. W tym roku Sienkiewicz i Orzeszkowa
 Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz dyrektor i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, miłośników literatury oraz sympatyków tczewskiej książnicy do udziału w kolejnej odsłonie projektu Narodowe Czytanie! Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną nowele Elizy Orzeszkowej "Dobra pani" i Henryka Sienkiewicza "Sachem".
 
Impreza odbędzie się w sobotę, 7 września 2019 roku, o godzina 11:00 na terenie rekreacyjnym przy ulicy Żwirki (osiedle Suchostrzygi). Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 

  (...) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii - napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.


- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta - mówi Katarzyna Jędraszka z MBP.

 

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.