33 strażackie interwencje w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 33 strażackie interwencje w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 23.03.2020 roku do 29.03.2020 roku zanotowano łącznie 33 zdarzenia, w tym 15 pożarów oraz 18 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

26.03.2020r. Tczew ul. Armii Krajowej - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu. Ford Focus w którym podróżowały trzy osoby oraz VW Golf, w którym podróżowała jedna osoba. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy ciężarnej kobiecie oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych aut. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

27.03.2020r. Gniew ul. Gdańska - pożar budynku mieszkalnego
Na miejscu zastano dym wydobywający się z okien i dachu budynku mieszkalnego. Przybyłe na miejsce zastępy przystąpiły do jednoczesnego podania prądów gaśniczych oraz działań mających na celu jak najszybsze odnalezienie i ewakuację właściciela, który według relacji sąsiadów, miał znajdować się wewnątrz budynku. W całym obiekcie panowało silne zadymienie i wysoka temperatura. Rota pracująca wewnątrz budynku znalazła zwłoki mężczyzny. Po przeszukaniu pozostałych pomieszczeń, więcej osób poszkodowanych nie znaleziono. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Kwidzyn, 2 zastępy z JRG Tczew, 4 zastępy z OSP Gniew, 1 zastęp z OSP Tymawa i 1 zastęp z OSP Pelplin.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej