Dzielnicowy spotkał się z pierwszoklasistami

Dzielnicowy spotkał się z maluchami (fot. KPP Tczew)
Tczew - Dzielnicowy spotkał się z pierwszoklasistami

zobacz galerię zdjęć: 3
Dzielnicowy spotkał się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Turzu i Lubiszewie. Podczas tej wizyty funkcjonariusz omawiał z najmłodszymi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznych zachowań podczas zabaw domowych. W trakcie spotkania policjant sprawdzał również znajomość numerów alarmowych, który dzieci doskonale znały.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przeprowadził spotkania z uczniami z klas pierwszych ze Szkół Podstawowej w Turzu i Lubiszewie. Policjant mówił dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się podczas codziennej drogi do szkoły. Szczególną uwagę mundurowy zwrócił na właściwe zachowanie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

- Podczas spotkania z funkcjonariuszem uczniowie dowiedzieli się jak powinni zareagować w przypadku niebezpieczeństwa i w takim przypadku z jakich skorzystać alarmowych numerów telefonów. Dzielnicowy przestrzegał, aby nie przyjmować od osób obcych żadnych poczęstunków, jak również nie wsiadać do samochodów nieznajomych osób. W trakcie spotkania policjant mówił również o aplikacji na telefon Moja Komenda, dzięki której można szybko skontaktować się ze swoim dzielnicowym oraz znaleźć najbliższą jednostkę Policji. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Takie spotkania z uczniami, którzy dopiero rozpoczęli swoją edukację w szkołach podstawowych tczewscy policjanci prowadzą od początku roku szkolnego. Aby dzieci były bardziej widoczne na drodze na zakończenie każdej lekcji, funkcjonariusze wręczają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego odblaski.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Lola_gość

  27.09.2018, 18:56

  dzielnicowego zapraszamy na ul. Saperską

  przy Borysie, bo widok pijaków w sztok i śmierdzących meneli przy przedszkolu nie jest najlepszą wizytówką dla osiedla i Pana jako dzielnicowego! I nie wystarczą wyjaśnienia Panie dzielnicowy, że "ja nic zrobić nie mogę" bo następna będzie czerwona karta okazana przed wojewódzką i komenda "do domu" a nie gwiazdorzenie z teczką na mieście. To Panu obiecuję!

  Odpowiedz
  IP: 5.60.xx0.xx4 
 • +1

  Też Lola_gość

  28.09.2018, 10:53

  Dzielnicowy ul.Saperska

  Tak dla informacji : Pan dzielnicowy ze zdjęcia był w Lubiszewie - tam, gdzie jest Jego tzw. rejon ( czyli w Gminie Tczew): Rejon służbowy dzielnicowego nr 12 GMINA TCZEW: Bałdowo, Boroszewo, Czarlin, Damaszka, Gniszewo, Goszyn, Knybawa, Liniewko, Lubiszewo, Małżewko, Małżewo, Młynki, Rokitki, Rukosin, Stanisławie, Swarożyn, Śliwiny, Turze, Waćmierek, Wędkowy, Zabagno, Zwierzynek. Do Lola_gość : może warto doinformować się kto jest dzielnicowym dla obszaru ul. Saperskiej i podjąć z Nim bezpośrednie rozmowy ?

  Cytuj
  IP: 83.144.xx1.xx0 
  +2

  ja_gość

  28.09.2018, 10:56

  ....

  Informacje na stronie komendy powiatowej policji w Tczewie: Rejon służbowy dzielnicowego nr 6 NOWE MIASTO: Aleja Zwycięstwa, Chłodna, Jedności Narodu, Rondo Spółdzielców, Saperska. Plan działania priorytetowego w okresie od 01.08.2018 do 31.01.2019 roku. Zdiagnozowane zagrożenia: spożywanie alkoholu oraz zakłócenie porządku prawnego przy ulicy Saperskiej 5 Zakładanym celem do osiągnięcia jest: wyeliminowanie zdiagnozowanego problemu. Zaangażowane podmioty: Straż Miejska, wspólnota mieszkaniowa Saperska 5.

  Cytuj
  IP: 83.144.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA