Bezpłatne badanie mammograficzne

Mammografia, badanie piersi
Tczew - Bezpłatne badanie mammograficzne
Kaufland wraz z partnerami - LUX MED i Geneva Trust - zapraszają mieszkanki województwa pomorskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
W kwietniu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa pomorskiego, między innymi w Bytowie, Gdyni, Lęborku, Tczewie i Słupsku. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Bytów, Gdynia, Kościerzyna, Lębork, Słupsk, Tczew oraz Wejherowo - to miasta, w których już w kwietniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy "rozkład jazdy" mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

Profilaktyka mimo epidemii

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych. Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę - tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.

W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W kwietniu mobilne punkty badań zaparkują w ponad 90 lokalizacjach.

WYBRANE LOKALIZACJE:

- Bytów - 19.04, parking Kaufland przy ul. Gen. Józefa Wybickiego 15 - Geneva Trust
- Kościerzyna - 25.04, parking Kaufland przy ul. Klasztornej 11 - Geneva Trust
-Lębork - 11.04, parking Kaufland przy ul. Toruńskiej 6 - Geneva Trust
- Słupsk - 13.04, parking Kaufland przy ul. Kołłątaja 25 - Geneva Trust
- Tczew - 27.04, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - Geneva Trust
- Wejherowo - 06-07.04, parking Kaufland przy ul. Staromłyńskiej 2A - Geneva Trust
- Bytów - 04.04, parking Kaufland przy ul. Gen. Józefa Wybickiego 15 - LUX MED
- Gdynia - 04-08.04, parking Kaufland przy ul. Morskiej 82 - LUX MED
- Tczew - 12.04, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - LUX MED

Drukuj
Prześlij dalej