Sprawdź, ile zgromadziłeś w ZUS i jaka może być Twoja emerytura

Pieniądze, monety
Tczew - Sprawdź, ile zgromadziłeś w ZUS i jaka może być Twoja emerytura
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył udostępnianie Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IoSKU). Podobnie jak w ubiegłym roku, stan konta można sprawdzić tylko na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

ZUS zakończył generowanie i udostępnianie Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego za 2020 rok. Podobnie jak w zeszłym roku, można ją znaleźć wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Osoby które jeszcze nie posiadają swojego konta na PUE, mogą je założyć w każdej chwili.

- Informację Zakład udostępnił po przeprowadzonej w czerwcu rocznej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne, kapitału początkowego i środków zapisanych na subkoncie. Aby znaleźć informację o stanie swojego konta na PUE, trzeba wejść w "Panel ubezpieczonego", wybrać zakładkę "Informacje o stanie konta", a następnie "Informacja za 2020 r.". Tegoroczna Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego przedstawia stan środków zapisanych zarówno na koncie, jak i subkoncie ubezpieczonego na 31 grudnia 2020 r. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


Ubezpieczeni, którzy w 2020 r. ukończyli 35 lat, w IoSKU  znajdą również symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS. Jest ona dostępna w zakładce "Hipotetyczna emerytura". W każdym wariancie Zakład prezentuje dwie symulacje  wyliczeń. Jedna uwzględnia dalszą pracę, aż do ukończenia wieku emerytalnego przy wpływie składek w uśrednionej wysokości z dotychczasowych lat pracy. Druga natomiast zakłada koniec dalszej aktywności zawodowej i brak kolejnych składek.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Ala_gość_gość

  29.07.2021, 12:27

  A po co to sprawdzac ? Kto tego dozyje ?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx0 
 • -1

  Złodzieje _gość

  29.07.2021, 14:30

  zus złodziej ukradnie sobie

  Odpowiedz
  IP: 46.15.xx8.xx9 
 • -2

  ŚWIADOMOŚĆ_gość_gość

  29.07.2021, 15:46

  BROŃ BIOLOGICZNA

  tnij.tcz.pl/?u=3e7ef4

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.