Jest nowy wskaźnik waloryzacji kont ubezpieczonych w ZUS

Pieniądze
Tczew - Jest nowy wskaźnik waloryzacji kont ubezpieczonych w ZUS
W czerwcu, jak co roku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwaloryzuje stany kont milionów ubezpieczonych. Tegoroczny wskaźnik waloryzacji wynosi 5,41 proc. Oznacza to wzrost kapitału emerytalnego korzystniejszy niż na jakiekolwiek lokacie.

Składki odprowadzone do ZUS podlegają corocznej waloryzacji, tj. pomnożeniu przez odpowiedni wskaźnik waloryzacji. W czerwcu stany kont ubezpieczonych, gdzie zgromadzone są składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosną o 5,41 proc.

- Przeprowadzana w czerwcu waloryzacja jest bardzo ważna, ponieważ stan konta i subkonta osiągnięty w momencie przejścia na emeryturę jest jedną ze składowych wysokości przyszłego świadczenia. Przy jej obliczaniu, kwota zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne zapisanych na indywidualnym koncie ubezpieczonego i subkoncie oraz zwaloryzowanego kapitału początkowego, czyli odtworzonej historii emerytalnej, tych którzy pracowali przed 1999 r., zostanie podzielona przez średnie dalsze trwanie życia w momencie przejścia na emeryturę. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.

Wskaźnik waloryzacji konta ustalany jest na bazie inflacji i tempa wzrostu przypisu składek emerytalnych. Nie może być on niższy od inflacji ani ujemny.


Nieco inaczej wylicza się waloryzację subkonta. ZUS waloryzuje ją zgodnie z przeciętnym wzrostem nominalnego PKB za ostatnie 5 lat.

W 2021 r. stany kont wzrosną o 5,41 proc., a stany subkont o 5,23 proc. Osobie, która na koniec stycznia zgromadziła na koncie 450 tys. zł, ZUS dopisze w czerwcu 24,3 tys. zł. Natomiast jeśli ktoś dotąd zgromadził 850 tys. zł w postaci składek i kapitału początkowego, to dzięki waloryzacji stan jego konta zwiększy się o prawie 46 tys. zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • X+__gość_gość_gość

  28.05.2021, 10:42

  A przy waloryzacji emerytur i rent wskaznik waloryzacji spadnie do 2% bo będzie niska inflacja ale większość będzie zadowolona bo nierząd rzucił ochłap

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx6 
 • +2

  Baba_gość_gość

  28.05.2021, 11:32

  Waloryzacja

  Po jakiemu to jest "Oznacza to wzrost kapitału emerytalnego korzystniejszy niż na jakiekolwiek lokacie." Jak juz to: ........na jakiejkolwiek lokacie. Marny redaktorek. I on ma mature. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 217.252.xx5.xx0 
 • +1

  ugbh_gość

  28.05.2021, 12:53

  "Oznacza to wzrost kapitału emerytalnego korzystniejszy niż na jakiekolwiek lokacie" xdd . Dziękujemy państwu za tą ogromna łaskę. Jak pis porzadzi jeszcze z 4 lata to ceny beda rosły 5 % ale miesiecznie xdd

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx5.xx6 
 • SUSAN BENSON_gość_gość

  10.06.2021, 15:56

  Oferta pożyczki

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas przez e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam prośbę o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  Odpowiedz
  IP: 37.120.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA